Strona główna | AktualnościKolorowy sufit - porady i inspiracje

Kolorowy sufit - porady i inspiracje

Najbardziej pomijanym elementem przestrzeni podczas projektowania wnętrz jest sufit. Prawie zawsze biały i neutralny, nie rzucający się w oczy. Ściany, podłogi, a nawet poduszki na kanapie w salonie przykuwają większa uwagę niż ta duża powierzchnia nad naszymi głowami. Co za zmarnowany potencjał! Pokażemy Ci, jak odejść od tradycyjnego postrzegania sufitów, eksponując je w aranżacji. Odważ się dodać im życia. Kolorowy sufit w salonie, sypialni czy kuchni na pewno zachwyci Cię zaskakującym i odświeżającym efektem.

Jaki sufit taka ściana

Najprostszą drogą w malowaniu sufitu na kolor inny niż biel, jest pokrycie go tą samą farbą, którą malujesz ściany. Identyczny odcień na dwóch różnych rodzajach płaszczyzn pozwala stworzyć intymną, bezpieczną przestrzeń, otulającą Cię ze wszystkich stron przyjemną barwą. Jeśli jesteś ciekawy efektu, ale nie do końca gotowy na odważną tonację, zdecyduj się na szarość. Użyj farby Śnieżka Satynowa541 Miejski Rytm. Jej neutralna nieinwazyjna tonacja wprowadzi do pomieszczenia spokój i da szerokie pole do działań dekoracyjnych. Zauważ jak jej chłodna temperatura wzrasta w połączeniu z drewnem parkietu, żyrandolu i drewnianych elementów wykończenia mebli.

Możliwości wysokich wnętrz

Każdy z nas pragnie przestronnych wnętrz. Jednak bywa tak, że tę przestronność zyskujemy nie za sprawą większego metrażu a wysokości stropu. Pomieszczenia z wysokimi sufitami są prawdziwym wyzwaniem dla architektów. Jeśli posiadasz wysoki sufit i nie patrzysz na niego przychylnym okiem, pomaluj go na ciemny kolor. Tym samym optycznie go obniżysz. Zobacz o ile bardziej przytulnie wygląda kuchnia z ciemnym, "kolorowym" sufitem. Zanim pokryliśmy go farbą Śnieżka Barwy Natury166 Cisza o Zmierzchu przytłaczała zbyt dużą ilością wolnej przestrzeni nad głowami. Teraz zaprasza do rodzinnego gotowania.


Gdy we wnętrzu dużo światła...

Głównym zadaniem białych sufitów jest rozjaśnianie wnętrz, w których zazwyczaj jest ograniczona ilość naturalnego światła. Jeśli natomiast architektura Twego domu sprawia, że pomieszczenia są bardzo dobrze oświetlone światłem wpadającym przez duże okna, swobodnie możesz zrezygnować z bieli nad głową. Może pokusisz się o sypialnię z kolorowym sufitem? Paleta kolorystyczna naszej aranżacji jest stonowana i neutralna, dlatego postanowiliśmy nie burzyć tej harmonii i wybrać farbę, która idealnie wpisze się w ten delikatny i spokojny projekt. Wybraliśmy farbę Śnieżka Barwy Natury151 Kwiat Pustyni.


Odrobina szaleństwa

Malowanie sufitu w innym kolorze niż ściany może przybierać bardzo odważne formy. Wszystko zależy od tego, na jaki odcień się zdecydujesz. To doskonała okazja do eksperymentów i puszczenia wodzy fantazji. Lubisz czerwony, żółty, zielony, a może róż? Jeśli aranżacja Twego pokoju jest utrzymana w bielach, szarościach i czerniach, śmiało pomaluj sufit choćby i na fioletowo. Nasi projektanci zainspirowani letnim, bezchmurnym niebem wybrali kolor 557 Lodowy Błękitz palety farb Śnieżka Satynowa. Sam musisz przyznać, że nie da się przejść obojętnie wobec tej barwy.


Rezygnacja z białego sufitu w mieszkaniu to na pewno poważna decyzja. Spróbuj jednak wykroczyć poza granice tego, co znałeś do tej pory i pójść nową drogą, nad którą rozpościerać się będą piękne, oryginalne, kolorowe sufity.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej