Strona główna | SprzętSystem urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k

System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k

Firma Partner Systems specjalizuje się w produkcji urządzeń usprawniających pracę zarówno dużych jak i małych firm budowlanych. Jest wśród nich system
do transportu i montażu płyt gipsowo-kartonowych.

Urządzenie Rygipspartner w trakcie montażu płyt na suficie
Fot. Partner Systems


W skład systemu urządzeń wspomagających montaż płyt gipsowo-kartonowych na sufitach i ścianach pochyłych wchodzą: podnośnik do płyt gipsowo-kartonowych o nazwie Rygipspartner; wózki do transportu różnego rodzaju płyt; wciągarki płyt na podnośnik; platformy oraz chwytaki – czyli niewielkie urządzenia, umożliwiające samodzielne przeniesienie płyty w miejsce pracy.


Urządzenie Rygipspartner w trakcie montażu płyt na ścianie
Fot. Partner Systems


Podnośnik do płyt gipsowo-kartonowych Rygipspartner to główne urządzenie systemu. Pozwala na samodzielne montowanie płyt bez wysiłku oraz pomocy osób trzecich. Jego konstrukcja oraz waga (46 kg) pozwala na szybki montaż oraz demontaż (po złożeniu mieści się w bagażniku samochodu osobowego – wymiary 130 × 50 × 35 cm). Podnośnik pozwala na zamontowanie płyty do wysokości 350 cm, natomiast po zamontowaniu dodatkowej przedłużki (jest sprzedawana razem z podnośnikiem) do 380 cm. Na specjalne zamówienie dostarczane są podnośniki umożliwiające podnoszenie płyt na większe wysokości. Wysuwane ramiona kładni umożliwiają montaż dużych płyt o maksymalnych wymiarach 122 × 488 cm i dopuszczalnym ciężarze płyty 68 kg. Przechylana głowica umożliwia ponadto montaż płyt również na powierzchniach ukośnych. W takim przypadku hamulec systemu podnoszenia blokuje samoczynne opadanie kładni wraz z płytą. Stopka oraz kółka wyposażone w blokady zapewniają stabilność konstrukcji podczas montażu.


Urządzenie Rygipspartner w trakcie montażu płyt na suficie i na ścianie
Fot. Partner Systems


Hamulec systemu podnoszenia blokuje samoczynne opadanie kładni wraz z płytą podczas pracy
Fot. Partner Systems

Innym urządzeniem wchodzącym w skład systemu są wózki transportowe. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Zostały zaprojektowane tak, aby z łatwością przemieszczać różnego rodzaju płyty do miejsca pracy. Partner Systems oferuje dwa typy wózków – do transportu pojedynczych płyt jak i w większej ilości. W drugim przypadku jest to maksymalnie 5 sztuk (ok. 135 kg). Do obsługi wózków potrzebne są dwie osoby. Wózki mogą być stosowane do rozładunku płyt wewnątrz hurtowni, magazynów lub przy przewożeniu płyt w sklepie.


Wózek do transportu większej ilości płyt gipsowych (masa wózka 25 kg)
Fot. Partner Systems


Wózek do transportu pojedynczych płyt (masa wózka 15 kg)
Fot. Partner Systems

Wszystkie wyroby wchodzące w skład systemu wspomagania prac budowlanych z użyciem płyt gipsowo-kartonowych zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego. Partner Systems posiada certyfikat systemu zapewnienia jakości ISO 9001:2003 oraz certyfikat natowskiego systemu zapewnienia jakości AQAP 2110:2003.

Źródło: Tynki, nr 2 (3) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poprawnie wykonać zabudowę z płyt g-k na poddaszu?
Odporność na pękanie i jednocześnie gładka powierzchnia płyt g-kDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej