Strona główna | SprzętSystem ramowy Altrad-Mostostal

System ramowy Altrad-Mostostal

Spółka Altrad-Mostostal w swojej bogatej ofercie produktowej posiada rusztowania ramowe, idealnie nadające się do elewacyjnych prac budowlanych, takich jak: tynkowanie, malowanie, docieplanie i wiele innych.

Fot. Altrad–Mostostal

Rusztowania ramowe znajdujące się w ofercie Altrad-Mostostal cechują się prostym i logicznym montażem. Konstrukcja rusztowania oparta jest na ramach o możliwym rozstawie podłużnym: 3,07, 2,57, 2,07, 1,57 m oraz poprzecznym 0,73 i 1,09 m. Pomosty robocze montuje się standardowo co 2 m w pionie, ale możliwe jest również uzyskanie dowolnych wysokości zamontowania tychże pomostów, przy użyciu ram wyrównawczych oraz rygli poprzecznych.

Rusztowania ramowe pozwalają na bardzo szybkie, ale i solidne, obudowanie remontowanego obiektu. Ich konstrukcja jest stabilna i bezpieczna. Łączniki kotwiące, mocowane z jednej strony złączami do stojaków ram, z drugiej za pomocą śrub do budynku, gwarantują stateczność konstrukcji. Sztywności dopełniają niezbędne stężenia ukośne.

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniu gwarantują również inne elementy, takie jak: poręcze podłużne, poręcze czołowe, krawężniki poziome oraz poprzeczne, które zabezpieczają każdy poziom rusztowania począwszy od wysokości 2 m. W celu ochrony ludzi pracujących na dachu obiektu, na najwyższym poziomie rusztowania montuje się osłony siatkowe. Klatki schodowe zewnętrzne, zapewniające wygodną komunikację pracownikom, to również rozwiązanie zwiększające komfort i bezpieczeństwo pracy.


Fot. Altrad–Mostostal

Zespół konstruktorów spółki Altrad-Mostostal przewidział cały szereg elementów, niezbędnych w rozwiązaniu powszednich problemów montażowych, i tak np. ramy przejściowe umożliwiają pieszym wygodną komunikację pod rusztowaniem, dźwigary kratowe stosowane są dla konieczności wykonania przejazdu. W celu ochrony przed ewentualnym zagrożeniem spadających przedmiotów z wysokości, montuje się specjalne daszki, oparte na wspornikach. Podobną funkcję spełniają również siatki i plandeki ochronne, które dodatkowo zatrzymują czynniki uboczne pojawiające się w wyniku niektórych robót, takich jak: piaskowanie, usuwanie azbestu czy starych powłok malarskich.

Logika montażu oraz bezpieczeństwo pracy to główne zalety systemu rusztowań ramowych, które doceniają zarówno pracownicy wykonujący określone prace remontowe, jak również osoby poruszające się i mieszkające w otoczeniu prowadzonych robót.

Podsumowując, rusztowanie ramowe to produkt niezwykle przydatny podczas wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych związanych z odnawianiem budynków.

Rusztowania te ze względu na swoją konstrukcję, która umożliwia wygodną pracę oraz łatwy dostęp do remontowanych powierzchni budynków, oraz zastosowanie szeregu elementów, takich jak siatki i plandeki, zmniejszają uciążliwość prac dla otoczenia.

Rusztowania ramowe spełniają wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa pracy podczas wykonywania robót budowlanych, o czym świadczy przede wszystkim certyfikat nr B/02/014/08 wydany w maju 2008 roku przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Certyfikat ten gwarantuje bezpieczeństwo pracy na rusztowaniu do wysokości 34 m bez konieczności dokonywania dodatkowych obliczeń statycznych dla określonych konfiguracji ustawień.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej