Strona główna | SprzętSzeroka oferta dla profesjonalistów

Szeroka oferta dla profesjonalistów

Firma Kubala Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów narzędzi budowlanych w Polsce. Rozbudowana oferta obejmuje ponad 450 specjalistycznych wyrobów.

Fot. Kubala

W ofercie firmy Kubala znajdują się m.in. wysokiej jakości narzędzia tynkarskie, takie jak: kielnie, pace ze stali nierdzewnej, kastry, wiadra, szpachelki, pace styropianowe i wiele innych. Oferowane wyroby kierowane są przede wszystkim do profesjonalistów.

Narzędzia wykonywane są ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, o dużej zawartości niklu. Wpływa to na dużą twardość i sprężystość pac metalowych, kielni sztukatorskich i szpachli. Większość narzędzi posiada ergonomiczne uchwyty dwukomponentowe.

Narzędzia produkowane przez firmę Kubala można podzielić na sześć podstawowych grup: kielnie, pace, szpachle, mieszadła, zdzieraki, pozostałe narzędzia budowlane. Poniżej krótko opisujemy wybrane, skierowane przede wszystkim do tynkarzy.

Pace
To jedna z najważniejszych dla tynkarzy grup narzędzi. Firma oferuje cztery rodzaje pac:
  • styropianowe – do wykonywania tynków wapiennych,
  • z tworzywa sztucznego i metalowe – do zacierania oraz fakturowania tynków akrylowych i mineralnych, do rozprowadzania tynków wewnętrznych (pace gładkie), do rozprowadzania zapraw klejowych (pace zębate), do zacierania mokrych tynków szlachetnych (pace z gąbką gumową) i tynków wapiennych (pace z filcem), do nakładania, wygładzania i polerowania gładzi gipsowych (pace metalowe gładkie),
  • szlifierskie – do zdzierania i wyrównywania płyt styropianowych, stosowane przy pracach dociepleniowych (tzw. tarniki), do wygładzania powierzchni gipsowych,
  • metalowe gładkie i metalowe zębate – do nakładania zapraw, klejów i gładzi gipsowych, do rozprowadzania zapraw klejowych, do szlifowana i polerowana, do sztukaterii gipsowej.
Kielnie
W tym przypadku oferta obejmuje dwa rodzaje kielni: murarskie – do prac murarsko–tynkarskich oraz kielnie sztukatorskie – do prac sztukatorskich (gipsowych), remontowych i wykończeniowych.

Szpachle
Szpachle firmy Kubala mają rękojeść wykonaną z tworzywa PCV lub rękojeść dwukomponentową. W programie produkcyjnym znajdują się m.in.:
  • szpachle metalowe – do prac przygotowawczo-malarskich (tynki gipsowe), do gładzi gipsowych, do nakładania tynku akrylowego 2–4 mm, do rozprowadzania zapraw klejowych na małych powierzchniach (prace renowacyjno-wykończeniowe) oraz do prac malarskich.
  • szpachle z tworzywa sztucznego – do rozprowadzania zapraw klejowych, do szpachlowania małych powierzchni, do szpachlowania delikatnych powierzchni (tzw. japonki).

Fot. Kubala



Fot. Kubala


Zdzieraki

Dostępne są trzy rodzaje zdzieraków, każdy przeznaczony jest do usuwania innego rodzaju materiału. Do tynkarzy skierowana jest grupa zdzieraków do tynków, służących do wyrównywania tynków wapiennych i gipsowych, wykonywania faktury na tynku, a także do usuwania zewnętrznych jego warstw.

Mieszadła
Ważną grupą narzędzi są również mieszadła. W ofercie znajdują się dwa rodzaje mieszadeł: do mieszania farb oraz do zapraw (murarskich i tynkarskich, gipsu, tynków gipsowych, gładzi szpachlowych).


Fot. Kubala

Pozostałe narzędzia budowlane
Kubala oferuje również całą grupę narzędzi dodatkowych, pomocnych przy tynkowaniu. Można wśród znaleźć m.in.: pojemniki (wiadra, kasty, komplety gipsowe) oraz narzędzia murarsko-tynkarskie (gwoździe z dociskiem, piony murarskie, sznurki murarskie, łaty tynkarskie, rozpieraki montażowe, poziomice wodne).


Fot. Kubala

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej