Recykling sufitów podwieszanych

W chwili obecnej wiele biur, hoteli i centrów handlowych przechodzi modernizację. Z możliwości bezkosztowego przekazania starych płyt sufitowych do recyklingu coraz bardziej świadomie korzystają deweloperzy i właściciele budynków w Polsce.
‹‹‹ poprzednia297298299300301302303304305306307następna ›››

ROCKWOOL nagrodzony za podnoszenie standardów

Rynek
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przyznało nagrodę firmie ROCKWOOL Polska. Producenta izolacji ze skalnej wełny mineralnej doceniono za wdrażanie i utrzymywanie standardów energooszczędności w budownictwie.

Baumit BetonKontakt - podkład wzmacniający przyczepność tynków gipsowych do betonu

Produkty
Środki gruntujące stanowią nieodzowny element prowadzenia prac wykończeniowych w budownictwie. Producenci chemii budowlanej opracowują dla danej grupy produktowej, a ściślej mówiąc - z myślą o danym etapie p...

Farby z palety Łazienka & Kuchnia marki Dekoral

Produkty
Łazienka większości z nas kojarzy się z bielą lub niebieskim. A gdyby jednak dodać jej odrobinę... temperamentu? Poznaj trzy propozycje marki Dekoral i stwórz łazienkę w ognistych barwach Południa!

Tynki renowacyjne quicksan firmy quick-mix

Produkty
Podczas prowadzenia prac renowacyjnych najczęściej mamy do czynienia ze ścianami o wysokim poziomie zawilgocenia oraz zasolenia. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemu tynków re...

Tytuł supermarki przyznany ATLASOWI

Rynek
Ogłoszono zdobywców tytułu Superbrand Polska 2013, przyznawanego najsilniejszym markom konsumenckim w Polsce. ATLAS już po raz 7 znalazł się w grupie najwyżej ocenionych brandów.

Kolejne 2-3 kwartały mogą przynieść dalsze spadki tempa wzrostu PKB

Rynek
Opublikowane dzisiaj przez GUS dane dotyczące PKB w kwartale III potwierdzają kontynuację silnego spowolnienia polskiej gospodarki. Jej główne przyczyny to nie spowolnienie wzrostu w Europie, ale spadek inwestycji...

Reforma prawa pracy szansą dla polskiej gospodarki

Rynek
Trwają prace nad reformą Działu VI Kodeksu pracy. Na ten temat, w imieniu Business Centre Club, wypowiada się Zbigniew Żurek - minister ds. prawa pracy w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

Izolbet w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu

Rynek
Do grona firm zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu (PSPS) dołączył Izolbet, polski producent styropianu i chemii budowlanej.

Budownictwo energooszczędne z firmą Termo Organika

Aktualności
Termo Organika od lat promuje budownictwo energooszczędne, prowadząc kampanie promocyjne i dostarczając styropian dla wzorcowych budynków.

‹‹‹ poprzednia297298299300301302303304305306307następna ›››
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej