Strona główna | AktualnościABA - Architecture Budma Award

ABA - Architecture Budma Award

W jakim celu wyróżniać obiekty, budynki, przedmioty, projekty, które w pozytywny sposób wpływają na całokształt architektury otoczenia? Czy nie wystarczy, że są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie stanowią spójną całość z przestrzenią?

Wciąż niestety powstają niechlubne przykłady szpecące przestrzeń, które dowodzą tylko, że trzeba wyznaczać właściwe kierunki. Należy wskazywać projekty wartościowe, inspirujące do powstawania kolejnych, tak by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń.

To właśnie było motywacją do zainicjowania konkursu ABA - Architecture Budma Award, dzięki któremu poznamy wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

Zgłoszenia obiektu do Konkursu mogą dokonać zarówno sami twórcy, tj. architekci polscy i zagraniczni realizujący swoje projekty w Polsce, jak i firmy architektoniczne, organizacje zrzeszające architektów, producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych, firmy wykonawcze, realizujące inwestycje, inwestorzy i użytkownicy obiektów oraz organy administracji publicznej i samorządowej.

Konkurs dotyczy obiektów zrealizowanych w okresie od dnia 1 stycznia 2016r. do dnia  8 stycznia 2019r.

Więcej na temat konkursu: www.budma/konkurs_ABA

Źródło i zdjęcie: MTP

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej