Strona główna | ProduktyB-ton Kontakt - tynk pod kontrolą

B-ton Kontakt - tynk pod kontrolą

Odpowiednie przygotowanie podłoża przed nałożeniem tynku to standardowa procedura w pracach budowlanych. Sytuacja jednak komplikuje się przy powierzchniach o małej chłonności. Aby uniknąć problemu odspajania się zaprawy, warto skorzystać z odpowiednich preparatów gruntujących.

B-ton Kontakt firmy ARSANIT to środek gruntujący pod tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne. Stosowany jest do podłoży o dużym zagęszczeniu i małej chłonności, takich jak np. gładkie powierzchnie betonowe. Preparat na mieszaninie dyspersji polimerowych, specjalistycznych domieszek modyfikujących oraz kwarcowych i wapiennych wypełniaczy (które nie zmniejszają paroprzepuszczalności), wzmacnia podłoże i wyrównuje jego chłonność.

Co ważne, B-ton Kontakt tworzy mostek szczepny - powłokę, która spaja podłoże oraz warstwę tynku. Dzięki temu specyfik wpływa na obniżenie zdolności odspajania i pękania zaprawy. Produkt firmy ARSANIT stosowany jest zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Powierzchnia, którą gruntujemy, powinna być oczyszczona, wolna od wykwitów i luźnych fragmentów. Tak przygotowane podłoże w połączeniu ze środkiem gruntującym będzie gwarantem optymalnych warunków do aplikacji tynku.

Charakterystyka produktu:
  • Wyrób zgodny z normą: PN-C-81906
  • Temperatura stosowania: od +5 do +25 stopni Celsjusza
  • Czas schnięcia: 3 h
  • Przerwa technologiczna, czyli czas nakładania kolejnej warstwy (tynk): 24 h
  • Średnie zużycie: 0,3 kg/m2
  • Opakowanie: 15 kg
  • Cena brutto wg producenta: 126,64 zł za opakowanie 15 kg
Źródło i zdjęcie: Arsanit

CZYTAJ WIĘCEJ

ADR Primer Electro-Protect - innowacyjny płyn gruntujący firmy Arsanit
Bloker - podkład odcinający do gruntowania alkalicznych podłoży mineralnych
DL-K - nowy koncentrat gruntu marki Cekol
Podkład gruntujący Bolix Active Grunt
Kiedy wymagane jest gruntowanie podłoża, a kiedy można je pominąć?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej