Strona główna | AktualnościBeckers prezentuje pomysły na malowanie ścian

Beckers prezentuje pomysły na malowanie ścian

Wybór odpowiedniego koloru ścian to nie lada wyzwanie. To, jaki odcień wykorzystamy we wnętrzach, może wpływać nie tylko na charakter wystroju, ale też na nastrój domowników. Decydując się na konkretny odcień, trzeba wziąć również pod uwagę wielkość pokoju czy ilość wpadającego do niego światła. Beckers podpowiada, na jakie kolorystyczne rozwiązania najlepiej postawić w zależności od pomieszczenia, by wykreować piękną i funkcjonalną aranżację.

Szukając ciekawych inspiracji wnętrzarskich, można postawić na ponadczasowy urok szarości, która wbrew pozorom jest pełna najróżniejszych barw. W dobrze oświetlonej sypialni świetnie sprawdzi się zimna, lekko niebieskawa tonacja, jak Silver Pearl, która pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, podkreślając lekkość wystroju. W jadalni wypełnionej naturalnym światłem subtelnie wkomponuje się zaś ciemniejsza szarość Stony Grey. Będzie ona zgrabnie współgrać z innymi, jaśniejszymi barwami - zestawienie jej np. z wdzięcznym kolorem pastelowej mięty sprawi, że całość nabierze świeżego akcentu. W przypadku bardziej zacienionego wnętrza warto z kolei sięgnąć po cieplejszą, zielonkawą tonację Healing grey, który wprowadzi do wnętrza przytulny nastrój. Potrafi też umiejętnie złagodzić ostre światło o niebieskim odcieniu, dzięki czemu sprawdzi się też w pomieszczeniach położonych od północnej strony.

Klasyczna biel w  wystroju wnętrz wcale nie wyklucza ciekawej aranżacji. To elegancki kolor o ponadczasowym uroku, który tworzy uniwersalną bazę i doskonale współgra z najróżniejszymi meblami i dodatkami. Gama bieli, zwanych popularnie off-white jest szeroka  - od zimnych, wpadających w niebieskie tonacje, do ciepłych, przechodzących w żółty odcieni. Stosowanie białej kolorystyki to także niezawodny trik aranżacyjny, który sprawi, że małe pomieszczenia będą się wydawały większe. Jeśli zależy nam na uzyskaniu wrażenia delikatności i chłodu, świetnym pomysłem będzie wykorzystanie farby Beckers Designer White w  tonacji czystej bieli. Wprowadzi ona do sypialni nutkę naturalnego wdzięku, łagodnie otulając przestrzeń i zgrabnie eksponując każdą, nawet drobną, dekorację. Złamana biel Linen White idealnie wypełni zaś przestronną kuchnię, wnosząc odrobinę ciepła do pomieszczenia. Będzie też gustownie współgrać z nowoczesną zabudową w podobnym kolorze. Wykończone w ciemnym drewnie boki mebli będą stanowić efektownym kontrast i podkreślą przytulny wystrój wnętrza.

Coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz cieszą się ściany w wyrazistych kolorach. Nawiązują one do stylu skandynawskiego, który kiedyś kojarzony był głównie ze stonowaną szarością i bielą, dziś natomiast przybiera mocne, głębokie tonacje, inspirowane światem przyrody. Warto wykorzystać je w domowych wnętrzach, by uzyskać zgodny z najnowszymi trendami wystrój. Jeśli dysponujemy dużą sypialnią, z powodzeniem można pomalować ściany na hipnotyzującą tonację ciemnego błękitu Midnight z nowej kolekcji farb Beckers Designer Collection. W ten sposób zbudujemy w niej pogodny i uspokajający klimat, stworzony wręcz do tego, by wyciszyć myśli przed snem. Wśród najmodniejszych odcieni można też znaleźć zgaszone zielenie. Kolor Herbarium doskonale sprawdzi się w miejscu do pracy - pozwoli  poukładać myśli i zabrać się z nową energią do działania. Drewniane meble w takiej scenerii doskonale podkreślą nienachalny, wysmakowany charakter wnętrza.

Źródło i zdjęcie: Beckers

CZYTAJ WIĘCEJ

Beckers: odświeżające zmiany w stylu vintage



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej