Strona główna | ProduktyBolix Silikat - na przekór wilgoci

Bolix Silikat - na przekór wilgoci

Farba silikatowa to sposób na stworzenie trwałej dekoracji ściennej we wnętrzach - również tych narażonych na oddziaływanie wilgoci.

Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, jest ekologiczna, tworzy na malowanym podłożu  matową powłokę. Farba Bolix Silikat służy do wykonywania dekoracyjnych oraz renowacyjnych powłok malarskich na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności produkt pozwala na swobodne wysychanie zawilgoconej ściany, a jego właściwości hydrofobowe ograniczają wnikanie wody w podłoże. Jest więc szczególnie polecany w miejscach, gdzie na ściany może oddziaływać wilgoć.

Farba Bolix Silikat wykorzystywana jest w pomieszczeniach okresowo zawilgoconych oraz takich, które wymagają od powłoki, pokrywającej ściany, wysokiej paroprzepuszczalności wspomagającej osuszanie zawilgoconych powierzchni. Doskonale nadaje się zarówno do pierwszego malowania, jak i do wymalowań renowacyjnych. A jej matowa struktura zapobiega powstawaniu na ścianach refleksów mogących sugerować istnienie defektów i nierówności. Może być stosowana na takich podłożach, jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tapety papierowe i z włókien szklanych.

Informacje techniczne:
  • Konsystencja: gęsta ciecz
  • Kolor: biały
  • Gęstość objętościowa: ok. 1,5 kg/dm3
  • Zużycie: na gładkim niechłonnym podłożu: 8,0÷10,0 m2/l, przy jednokrotnym malowaniu
  • Temperatura stosowania i podłoża: od +5°C do +25°C
  • Czas schnięcia 1 warstwy: ok. 2 h
  • Całkowite utwardzenie: ok. 24 h
  • Opakowanie: 10 l
  • Cena brutto wg producenta: 23,49 zł /l, za opakowanie 234,93 zł brutto
Źródło i zdjęcie: Bolix

CZYTAJ WIĘCEJ

Farba Silikonowo-Silikatowa marki Malfarb odporna niczym tynk
Bolix Presto Acryl
Jak przeciwdziałać nadmiernej wilgoci na ścianach i sufitach w domu?
Ściany z silikatów - jaka powinna być odpowiednia grubość tynku?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej