Strona główna | AktualnościBranża termoizolacji kontynuuje dobrą passę

Branża termoizolacji kontynuuje dobrą passę

Według najnowszego raportu firmy IBP Research w 2016 roku rynek materiałów dociepleniowych zanotował wzrost o 7,4%. Czy nadchodzący rok będzie równie dobry?

Nasz kraj jest jednym z europejskich liderów rynku termoizolacji. Według szacunków podanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) co roku w Polsce ociepla się ok. 36 mln mkw. elewacji. Jedną z wiodących metod docieplenia budynków jest złożony system izolacji ścian zewnętrznych ETICS, zwany też metodą lekką-mokrą.

Na podstawie danych o sprzedaży i użyciu materiałów ociepleniowych analitycy IBP Reseach oszacowali wzrost wartości rynku o 7,4% w porównaniu do poprzedniego roku, który również cechowa tendencja wzrostowa o 6%. W 2015 roku wartość rynku przekroczyła 3,9 mld zł.

"W branży panują optymistyczne nastroje. Dużą szansą na dalsze wzrosty i umocnienie rynku mogą być nowe przepisy dotyczące zwiększenie energooszczędności nowych budynków, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku. Resort środowiska kładzie nacisk także na inwestycje dotyczące ociepleń i renowacji budynków już istniejących. Unia Europejska wprowadza regulacje, które mają na celu zmniejszenie zużycia energii budynków do zera. Następne zmiany zostaną wprowadzone w 2021 roku. Myślę,  że pozwoli to branży na dalszy rozwój w najbliższych latach" - mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat, producenta chemii budowlanej i systemów ociepleń Lakma Term.

Według wyników badań firmy PMR Research w 2017 branża nadal będzie notować wzrosty, a wartość rynku osiągnie ok. 4,4 mld zł pod koniec 2020 roku.

Źródło i zdjęcie: Lakma Sat
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej