Strona główna | AktualnościFarba gruntująca na plamy

Farba gruntująca na plamy

Próbujesz zamalować plamę po tłuszczu lub zacieku, lecz ona nie chce zniknąć? Zobacz, jak sobie z nią poradzić!

O plamę na ścianie nie trudno - wystarczy pryskający olej na patelni lub przypadkowe zalanie przez sąsiada i problem gotowy. Gorzej, że standardowe zamalowanie zazwyczaj się nie sprawdza, a plama przebija przez warstwę nowej emulsji.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się farba gruntującą na plamy taka, jak np. Renostyl Plus marki Dekoral. Produkt skutecznie izoluje i neutralizuje przebarwienia po zaciekach wodnych, tłuszczach, nikotynie oraz sadzy, dzięki czemu nie przebijają one podczas malowania.

Co istotne, Renostyl Plus radzi sobie nawet z plamami, które pojawiają się miejscu zbyt płytko położonych kabli elektrycznych. Jednocześnie doskonale wzmacnia podłoże oraz zabezpiecza powłokę malarską przed działaniem wilgoci i grzybów, co sprawia, że może być stosowany także w łazienkach lub kuchniach.

Przed malowaniem ściany musimy ją dobrze przygotować. Stare, łuszczące powłoki usuwamy. Ubytki i spękania szpachlujemy. Jeśli zauważymy obecność grzybów, powierzchnię przemywamy środkiem dezynfekującym.

Ścina gotowa do malowania musi być sucha i odpylona. Renostyl Plus najlepiej aplikować wałkiem typu Perlon lub Microfibre. Zalecane są 1-2 warstwy dla uzyskania właściwego efektu. Farbę nawierzchniową możemy nanosić już po około 6 godzinach.

Źródło i zdjęcie: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe kolory Beckers Designer Colour
Farba akrylowa do ścian i sufitów Śnieżka Zacieki-plamy
Porady Dekoral: Trudne plamy na... ścianie. Co z nimi zrobić?
Zanim nałoży się farbę... podłoże pod malowanie
Bolix Active Grunt - nowy podkład gruntujący
Plamy na ścianie to już nie problem - Dekoral Renostyl PlusDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Czym kierować się przy wyborze tynku cienkowarstwowego?

Tynki cienkowarstwowe to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej fasady, która będzie najlepszą wizytówką naszego domu. Dodatkowo świetnie sprawdzają się na systemach ociepleń. Zanim jednak przystąpimy do prac zastanówmy się dobrze nad wyborem najlepszego rodzaju tynku. W zadaniu tym pomoże nam ekspert marki Malfarb. Czytaj więcej