Strona główna | AktualnościFarba gruntująca na plamy

Farba gruntująca na plamy

Próbujesz zamalować plamę po tłuszczu lub zacieku, lecz ona nie chce zniknąć? Zobacz, jak sobie z nią poradzić!

O plamę na ścianie nie trudno - wystarczy pryskający olej na patelni lub przypadkowe zalanie przez sąsiada i problem gotowy. Gorzej, że standardowe zamalowanie zazwyczaj się nie sprawdza, a plama przebija przez warstwę nowej emulsji.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się farba gruntującą na plamy taka, jak np. Renostyl Plus marki Dekoral. Produkt skutecznie izoluje i neutralizuje przebarwienia po zaciekach wodnych, tłuszczach, nikotynie oraz sadzy, dzięki czemu nie przebijają one podczas malowania.

Co istotne, Renostyl Plus radzi sobie nawet z plamami, które pojawiają się miejscu zbyt płytko położonych kabli elektrycznych. Jednocześnie doskonale wzmacnia podłoże oraz zabezpiecza powłokę malarską przed działaniem wilgoci i grzybów, co sprawia, że może być stosowany także w łazienkach lub kuchniach.

Przed malowaniem ściany musimy ją dobrze przygotować. Stare, łuszczące powłoki usuwamy. Ubytki i spękania szpachlujemy. Jeśli zauważymy obecność grzybów, powierzchnię przemywamy środkiem dezynfekującym.

Ścina gotowa do malowania musi być sucha i odpylona. Renostyl Plus najlepiej aplikować wałkiem typu Perlon lub Microfibre. Zalecane są 1-2 warstwy dla uzyskania właściwego efektu. Farbę nawierzchniową możemy nanosić już po około 6 godzinach.

Źródło i zdjęcie: Dekoral

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe kolory Beckers Designer Colour
Farba akrylowa do ścian i sufitów Śnieżka Zacieki-plamy
Porady Dekoral: Trudne plamy na... ścianie. Co z nimi zrobić?
Zanim nałoży się farbę... podłoże pod malowanie
Bolix Active Grunt - nowy podkład gruntujący
Plamy na ścianie to już nie problem - Dekoral Renostyl PlusDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
6 prawd na temat styropianu

Kawałek białej płyty, często ukruszonej. Ten obraz styropianu jest nieprawdziwy już od wielu lat, a jednak nadal często tak właśnie go kojarzymy. Tymczasem styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Staje się też coraz bardziej wyspecjalizowany: produkty różnią się właściwościami w zależności od zastosowania. Czytaj więcej