Strona główna | AktualnościFirma Arsanit rozbudowuje zakład produkcyjny w Koninie

Firma Arsanit rozbudowuje zakład produkcyjny w Koninie

Już niedługo, bo w pierwszym kwartale 2016 roku, zakończy się inwestycja firmy Arsanit. Producent chemii budowlanej z Siemianowic Śląskich rozbuduje swój drugi zakład produkcyjny w Koninie, co będzie się wiązało z zatrudnieniem nowych pracowników.

Pochodząca ze Śląska firma ARSANIT widzi możliwości rozwoju w regionie województwa wielkopolskiego. Dlatego też, zaledwie rok po otwarciu pierwszej fabryki w Koninie, zainwestowała ponad 7 mln złotych w budowę drugiego zakładu. To właśnie tutaj powstają już styropiany z nanosrebrem, a za kilka miesięcy będą produkowane wyroby suche - mieszanki bazujące na zaawansowanej technologii, wykorzystujące w swoim składzie mikroskopijne jony srebra. Wśród nich m.in. kleje do systemów ociepleń z nanosrebrem.

"Liczymy, że dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu, będziemy mogli włączyć do oferty innowacyjne produkty, zoptymalizować koszty logistyczne i polepszyć obsługę Klientów z obszaru większego niż tylko województwo wielkopolskie" - wyjaśnia Damian Oratowski, specjalista ds. marketingu ARSANIT. "Nasz plan działań zakłada długofalowy rozwój, ale już od początku zainwestujemy w nowoczesny park maszynowy. A żeby maksymalnie wykorzystać potencjał tego miejsca, przewidujemy zatrudnienie około 20 nowych pracowników" - dodaje przedstawiciel firmy.

Wartość inwestycji wynosi ponad 10,6 mln złotych. W części jest ona dofinansowana z budżetu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dotacja to ponad 3,6 mln złotych.

Źródło i zdjęcie: Arsanit

CZYTAJ WIĘCEJ

Arsanit: nowa fabryka styropianu w Koninie oficjalnie otwarta
Tytuł "Firma Godna Zaufania" przyznany firmie Arsanit
Arsanit: jak inwestycje w innowacje podnoszą jakość oferty?
Wodoodporne płyty termoizolacyjne o obniżonej absorpcji wody



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej