Strona główna | AktualnościFirma Krause zostaje członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań

Firma Krause zostaje członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań

Firma Krause, renomowany niemiecki producent drabin, pomostów oraz rusztowań, przystąpiła właśnie do Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań. Wraz z pozostałymi członkami organizacji będzie wspierała jej działalność statutową na rzecz branży rusztowań w Polsce.

Produkty firmy KRAUSE

Prace prowadzone z wykorzystaniem rusztowań to niemal codzienność pracowników budowlanych. I choć dobrze radzą sobie oni z wykorzystaniem specjalistycznych konstrukcji, to wykonywane przez nich zadania obarczone są dużym ryzykiem upadku z wysokości. Ich konsekwencje są zazwyczaj bardzo poważne - ciężkie urazy ciała, a nawet utrata życia, o czym świadczą dane statystyczne.

Z powodu tak poważnych zagrożeń, zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa podczas prac na rusztowaniach powinno stanowić absolutny priorytet każdego pracodawcy. Pracodawcy nie pozostają jednak w swoich wysiłkach sami - wspierają ich zarówno renomowani producenci rusztowań - tacy jak KRAUSE, oraz Polska Izba Gospodarcza Rusztowań, której jednym ze statutowych obowiązków jest szerzenie wiedzy oraz organizacja szkoleń z zakresu działalności budowlano-rusztowaniowej.

"Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwo oraz komfortu pracy użytkownikom naszych rusztowań to dla nas cel nadrzędny. Poza wysoką jakością samych konstrukcji oraz ergonomicznymi rozwiązaniami, stawiamy także nacisk na specjalistyczne szkolenia, podczas których uczestnicy informowani są zarówno o zagrożeniach wynikających z pracy na rusztowaniu, jak i instruowani, jak w bezpieczny sposób z nich korzystać. Wierzymy, że dzięki profilaktyce, którą prowadzić będziemy wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Rusztowań oraz jej członkami, uda nam się zminimalizować ryzyko upadku z wysokości i przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby wypadków w branży budowlanej" - tak uzasadnił przystąpienie do PIGR Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

PIGR na polskim rynku działa z powodzeniem już od 20 lat. Początkowo jako Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Rusztowaniowych, a po przekształceniu w 2004 r. jako Polska Gospodarcza Izba Rusztowań.

"W tym czasie uczestniczyliśmy w procesach legislacyjnych, dokonując oceny wdrażania i funkcjonowania przepisów prawnych, prowadzimy w trybie ciągłym szkolenia oraz różnorodne inicjatywy kształtujące dobre praktyki zawodowe, jak również reprezentujemy interesy gospodarcze naszych członków i wspieramy ich inicjatywy. A ponieważ siłą naszych działań, na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy z wykorzystaniem rusztowań, jest współpraca jak największej ilości firm oraz instytucji związanych z branżą, to cieszymy się ze wstąpienia w nasze szeregi firmy KRAUSE" - podsumowała Dagmara Tyc, Dyrektor PIGR.

Źródło i zdjęcie: Krause

CZYTAJ WIĘCEJ

Krause prezentuje przystawne drabiny rozsuwane dla profesjonalisty i majsterkowicza
Krause prezentuje uniwersalną drabinę przegubową
Drabiny pionowe Krause z innowacyjnym systemem mocowań IsoMont
Teleskopowa drabina Krause
Drabina przegubowa Krause - wielofunkcyjność i mobilność na wysokim poziomieDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Nadeszła jesień. Ta kalendarzowa i ta meteorologiczna. Pikujące w dół słupki termometrów dla właścicieli domów jednorodzinnych nieubłaganie oznaczają jedno - początek sezonu grzewczego. Co roku zadajemy sobie pytanie: jak zmniejszyć koszty eksploatacji? Eksperci podpowiadają: najpierw zmniejszmy zapotrzebowanie domu na ciepło, później stawiajmy na wydajne ogrzewanie. Czytaj więcej