Strona główna | AktualnościGreinplast wprowadza do oferty produkty dla glazurników

Greinplast wprowadza do oferty produkty dla glazurników

Na polski rynek trafiła właśnie seria produktów marki Greinplast dla glazurników. Ten polski producent, znany dotychczas jako dostawca farb, systemów ociepleń, gładzi czy klejów do płytek, wprowadził do swojej oferty: fugę elastyczną, silikon sanitarny, grunt do podłoży krytycznych oraz hydroizolację w płynie.

Formuła najnowszych produktów Greinplastu oparta została na wykorzystaniu zaawansowanych technologii, umożliwiających ograniczenie wnikania wody i zabrudzeń, co pozwala na utrzymanie estetycznego wyglądu łazienki czy kuchni. Pomieszczenia te szczególnie narażone są na negatywne oddziaływanie wilgoci, dlatego tak ważne są właściwości i parametry zastosowanych w nich materiałów wykończeniowych.

Fuga elastyczna

Fuga elastyczna Greinplast może być stosowana do różnego rodzaju płytek oraz podłoży. Umożliwia wypełnienie spoin w szerokim zakresie - od 1 do 20 mm. Fugę można zastosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Dzięki wprowadzeniu do składu mieszanki wysokogatunkowych spoiw hydraulicznych uzyskano optymalnie krótki czas wiązania fug podczas ich aplikacji. Co więcej nowoczesna formuła zapewnia szybki przyrost wytrzymałości mechanicznych i ich wysoką końcową wartość. Istotnym elementem jest również uzyskanie efektu gładkości i elastyczności podłoża. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w fudze spoiwa polimerowego, które uelastycznia fugę zapobiegając ewentualnym spękaniom. Fuga Greinplast dostępna jest w 22 kolorach.

Silikon sanitarny

Silikony sanitarne stanowią kolorystyczne odzwierciedlenie fug uzupełnione o biel i kolor transparentny. Dedykowane są do zastosowania w pomieszczaniach narażonych na zawilgocenie takich jak kuchnie czy łazienki. Silikon firmy Greinplast jest odporny na szkodliwe działanie wody. Dzięki wykorzystaniu specjalnych środków powłoki, chroni przed wszelkiego rodzaju grzybami oraz pleśniami. Polecany jest do uszczelnienia m.in.: wanien, brodzików, kabin prysznicowych czy zlewozmywaków.

Grunt do podłoży krytycznych oraz hydroizolacja w płynie

Grunt do podłoży krytycznych i nienasiąkliwych Greinplast ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywany nie tylko do prac glazurniczych, ale także np. podczas szpachlowania lamperii, która stanowi podłoże o bardzo niskiej nasiąkliwości. Produkt tworzy warstwę sczepną między nisko nasiąkliwym podłożem, a warstwą kleju, umożliwiając na przykład - klejenie płytek ceramicznych na trudnych powierzchniach. Grunt ten można zastosować również na płytach OSB, aby później położyć na nich płytki.

Hydroizolacja w płynie

Hydroizolacja sprawdza się w pomieszczeniach w których występuje ryzyko utrzymywania się wilgoci, bądź zalania wodą. Najczęściej uszczelnia się nią ściany i podłoża w pralni, kuchni, bądź łazience. Po wykonaniu aplikacji i wyschnięciu powierzchnia staje się wodoszczelna i dość elastyczna. Pomieszczenie uzyskuje odpowiednią izolację i zostaje zabezpieczone przed zawilgoceniem podłoża, a co się z tym wiąże - hamuje rozwój mikroorganizmów.

Źródło i zdjęcie: Greinplast

CZYTAJ WIĘCEJ

Greinplast - polski producent, światowa jakość
Rodzina farb Greinplast Premium już w komplecie
Jakub Wolny nawiązał współpracę sponsorską z firmą GreinplastDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej