Strona główna | ProduktyGrunt to trwały tynk - ThermaGrunt-ST

Grunt to trwały tynk - ThermaGrunt-ST

Niespodzianki w postaci odwarstwiania się powłoki tynku czy też plam na jego powierzchni zdecydowanie nie należą do miłych. Problem nie zawsze leży po stronie samej wyprawy, lecz jest związany np. ze źle przygotowanym podłożem. Warto więc wcześniej pomyśleć o odpowiednich podkładach gruntujących.

Silikatowa podkładowa masa tynkarska THERMAGrunt-ST marki ARSANIT
służy do przygotowywania podłoża pod cienkowarstwowe tynki silikatowe. Może być stosowana zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Jej skład bazuje na wodnej dyspersji krzemianów potasu, żywic syntetycznych i wypełniaczy mineralnych. To dzięki tym ostatnim zagruntowana powierzchnia staje się chropowata, co zwiększa przyczepność tynku do podłoża i ułatwia jego nakładanie. Zastosowanie THERMAGrunt-ST ma wpływ na trwałość wyprawy, m.in. przeciwdziała pojawianiu się plam na jej powłoce, które mogą powstawać w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża.

Wyrób najlepiej sprawdzi się na powierzchniach mineralnych, takich jak: beton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe. Oferowany jest w kolorze białym i w palecie odpowiadającej kolorystyce tynków - możliwe jest również dostosowanie barwy na indywidualne życzenie odbiorcy.

Charakterystyka produktu:
  • Średnie zużycie: 0,2 l/m2
  • Czas schnięcia: 4-6 godzin
  • Kolor: biały lub barwiony w palecie kolorów ARSANIT (również na indywidualne życzenie klienta)
  • Opakowanie: 5 i 10 l
  • Cena wg producenta: od 80,57 PLN brutto/5l, od 123,92 PLN brutt/10 l
Źródło i zdjęcie: Arsanit

CZYTAJ WIĘCEJ

Dekoracyjny tynk mozaikowy ThermaTynk-M firmy Arsanit
Kompleksowe ocieplenie ścian - system Therma+ firmy Arsanit
Arsanit: Korzystanie z środków przyspieszających wiązanie i wysychanie
JOKERFarb-AW EKO - ekologiczna farba gruntująca marki Arsanit
Uni-Kontakt HD - zapewnia odpowiedni kontakt z podłożem



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej