Strona główna | AktualnościGrupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk Tytan Health

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk Tytan Health

Grupa Selena rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk Tytan Health. Pierwsza partia produktu zostanie przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali - gdzie firma ma swoje zakłady i centralę. Tytan Health - Dezynfekujący Żel Do Rąk o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym uzyskał pozwolenie wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Łącznie 10 tys. opakowań (po 500 ml każde) trafi do placówek leczniczych na Dolnym Śląsku. Żele wejdą także do oferty Grupy Selena i będzie można je kupić w ramach standardowych zamówień składanych w dziale handlowym.

TYTAN HEALTH - Dezynfekujący Żel Do Rąk będzie produkowany przez jeden z zakładów Grupy Selena - spółkę Libra, która mieści się w Dzierżoniowie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Chcemy włączyć się w pomoc Polakom w tym trudnym dla wszystkich czasie. W szybkim tempie udało się dostosować linie technologiczne i nasz zakład rozpoczął już produkcję. Receptury zgodne ze standardami WHO opracowali specjaliści z Selena Labs, a następnie uzyskaliśmy niezbędne pozwolenie. Rozumiemy, że obecnie liczy się każda inicjatywa, która może wspomóc polską służbę zdrowia oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Mamy już doświadczenie z Chin - gdzie działają nasze zakłady i wiemy, jak ważna jest masowa oraz szybka reakcja. Dlatego chcemy angażować się i wspierać Polaków na Dolnym Śląsku. Pierwszą partię produktów przekazujemy bezpłatnie do dolnośląskich szpitali" - mówi Krzysztof Domarecki, Prezes Zarządu Grupy Selena.


Źródło i zdjęcie: Grupa Selena



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej