Strona główna | AktualnościGrupa Selena rozwija swoją działalność w Rumunii

Grupa Selena rozwija swoją działalność w Rumunii

Grupa Selena umacnia pozycję konkurencyjną w Rumunii, gdzie oczekuje dalszego wzrostu gospodarczego oraz rozwoju sektora budowlanego. Po akwizycji firmy Euro MGA, Selena rozbudowuje ofertę produktową, uruchamia nowy serwis produktowy oraz rozwija działalność w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Rumunii. Grupa uruchomiła tu także laboratorium R&D, które opracowuje nowe receptury dla systemów ociepleń.
Selena jest obecna w Rumunii od 14 lat. Od 2000 r. Grupa prowadzi na tym rynku sprzedaż pian poliuretanowych, uszczelniaczy i klejów pod markami TYTAN, Hauser i Artelit. Kolejnym krokiem było rozszerzenie oferty o systemy i akcesoria budowlane oraz hydroizolacje. W ramach dalszego rozwoju - w 2012 r. Grupa Selena dokonała akwizycji firmy Euro MGA wraz z rozpoczętą inwestycją nowego zakładu produkcyjnego, który umożliwił produkcję mokrych tynków oraz zapraw suchych.

Jednym z istotnych elementów nowego zakładu jest laboratorium R&D dla systemów ociepleń. Dzięki temu nowa oferta produktowa w Rumunii obejmuje takie artykuły jak: tynk silikonowy do użytku zewnętrznego, szybki tynk do użytku wewnętrznego, fuga elastyczna, natryskowy tynk cementowy oraz wylewka. Uruchomiony został także serwis internetowy, który pozwoli na szersze dotarcie do odbiorców zainteresowanych ofertą Grupy Selena na lokalnym rynku, a także ułatwi budowanie relacji biznesowych na terenie Rumunii. Dodatkowym wzmocnieniem będzie zmiana identyfikacji wizualnej wraz z nowym logotypem rumuńskiej marki ociepleń w Grupie Selena.

Obecna sytuacja gospodarcza w Rumunii jest oceniana przez ekspertów pozytywnie - zgodnie z prognozami Banku Światowego wzrost PKB w 2014 r. utrzyma się na poziomie 2,5% . Niskie wskaźniki inflacji i bezrobocia sprzyjają utrwaleniu pozytywnych trendów w gospodarce, a dodatkowym motorem może być dalszy wzrost eksportu i rozwój rynku kapitałowego. Ponadto - za sprawą wzmożonej absorpcji środków pochodzących z funduszy strukturalnych - w najbliższym czasie przewidziane jest ożywienie w rumuńskim sektorze budowlanym, a także nowe inwestycje w branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.

"Rumunia wciąż ma przed sobą lata intensywnych inwestycji budowlanych. Dlatego wprowadzamy tu nowe produkty, a naszą ofertę proponujemy także pod lokalną marką MGA, którą przejęliśmy wraz z zakładem produkcyjnym. Naszym celem jest zwiększanie udziałów w lokalnym rynku chemii budowlanej i zbliżenie się do użytkownika końcowego naszych produktów w ramach nowej misji Grupy, która brzmi "Razem budujemy sprawniej i lepiej - Together we deliver better building performance". Jesteśmy przekonani, że takie działania umocnią naszą pozycję w Rumunii" - powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Seleny FM SA.

Źródło i zdjęcie: Selena

CZYTAJ WIĘCEJ

Selena: 10-lecie działalności w Kazachstanie
Selena uhonorowana "Certyfikatem Dynamiczna Firma"
Selena otrzymała tytuł rosyjskiej Firmy Roku 2013
Selena uczestnikiem brazylijskich targów Feicon Batimat 2014
Selena wśród laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Nowe serwisy internetowe Grupy Selena uruchomione
Selena: 10-lecie działalności w Brazylii
Selena: Krzysztof Domarecki uhonorowany medalem za współpracę z Chinami
Selena na targach NAHB International Builders Show
Grupa Selena ogłasza wyniki finansowe za 2014 rok
Grupa Selena rozwija systemy ociepleń w Kazachstanie
Krzysztof Domarecki wyróżniony nagrodą "Wizjoner ekspansji zagranicznej"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej