Strona główna | AktualnościIsover: Lepiej bez smogu - Kamil Stoch twarzą kampanii społecznej

Isover: Lepiej bez smogu - Kamil Stoch twarzą kampanii społecznej

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Lepiej bez smogu", której celem jest uświadomienie Polakom istotności ocieplenia domów w walce ze smogiem. Marce Isover udało się zaprosić do udziału w tym projekcie wybitnych sportowców: Kamila Stocha, Annę Dziedzic oraz Antonio Lindbacka, którzy są ambasadorami akcji Isover i swoją pozytywną energią będą zachęcać do zjednoczenia w walce o czyste powietrze. Akcji towarzyszy konkurs dla inwestorów indywidualnych, którzy remontują swoje domy.

Z badań GFK Polonia, które zostały przeprowadzone na zlecenie ISOVER, wynika, że 58% właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych w Polsce w ciągu najbliższych lat planuje je ocieplić. Jest to ogromny potencjał, który powinniśmy wykorzystać mając na uwadze zdrowie i komfort życia Polaków, a także korzyści ekonomiczne każdego z gospodarstw domowych związane z oszczędnościami w kosztach ogrzewania.


Jedną z inspiracji kampanii ISOVER jest uruchomiony we wrześniu ubiegłego rządowy program "Czyste powietrze", który zakłada, że w ciągu kolejnych 10 lat w Polsce zostanie zmodernizowanych około 4 mln domów jednorodzinnych. W ramach budżetu 103 miliardów złotych już można ubiegać się o dofinansowanie nawet do 90% wydatków kwalifikowanych, które w głównej mierze obejmują izolację przegród zewnętrznych, wymianę stolarki otworowej oraz wymianę źródła ogrzewania.

Więcej: www.lepiejbezsmogu.pl

Źródło i zdjęcie: Isover
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Uwzględnij grubsze ocieplenie - za rok wchodzą nowe Warunki Techniczne!

Inwestorzy indywidualni decydujący się w ostatnich latach na budowę domu musieli dostosować się do wyższych standardów związanych z oszczędnością energii cieplnej, co wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Cykl zmian, zapoczątkowanych jeszcze w 2014, znajdzie swój finał 1 stycznia 2021, kiedy to ostatecznie w życie wejdą docelowe wymagania cieplne względem dachów i ścian zewnętrznych. Jak przygotować się na nadchodzące regulacje? Ile centymetrów ocieplenia trzeba będzie dołożyć? Ile to będzie kosztować? Czytaj więcej