Strona główna | AktualnościJak ożywić wnętrze pokoju? Inspiracje kolorów ścian

Jak ożywić wnętrze pokoju? Inspiracje kolorów ścian

Myśląc o wystroju wnętrz w naszym domu, najczęściej przychodzą nam do głowy bezpieczne rozwiązania. Zachowawcze formy i kolory, które "nie krzyczą". I mimo że lubimy patrzeć na odważne stylizacje, sami z nich rezygnujemy na rzecz spokojnych, stonowanych projektów. Pokażemy Ci zatem kilka inspiracji, w których to odważne żywe kolory są prawdziwą siłą i nadają przestrzeni nowoczesny kreatywny wygląd. Już sama zmiana koloru ścian w Twoim wnętrzu może je ożywić, dodać smaczku i energii niezbędnej do utrzymania dobrego samopoczucia. Warto zatrzymać się na chwilę przy intensywnych, żywych odcieniach wybierając paletę barwną w swoim domu. Może to właśnie ten czas, by odejść od beżów, szarości czy bieli i pokochać mocne kolory tęczy? Zobacz nasze propozycje nieoczywistych kolorów ścian.

Kolorowe wnętrza - modny trend

Ten ciepły piękny kolor na ścianie to odcień 132 Różana Altanka z kolekcji Śnieżka Barwy Natury. Możliwe, że wcześniej nie rozważałeś różowych ścian, ale przyznasz, że w zestawieniu z bielą i bladymi szarościami prezentują się wyjątkowo. Przestrzeń jest niezwykle energetyczna również za sprawą kolorystycznych akcentów. Uwagę przyciąga nietuzinkowy fioletowy grzejnik oraz jaskrawe poduchy na kanapie. Żółty, fioletowy, turkusowy i różowy razem? Dlaczego nie!


Trzy kolory

W rozwiązaniach projektowych wykorzystujących żywe barwy nie trzeba od razu rezygnować z klasycznych kolorów. W prezentowanej realizacji do stonowanej pary szarości i czerni dołączyliśmy przepiękne, głębokie odcienie błękitów. Nie tylko w postaci dodatków, ale również pokryliśmy jedną ze ścian wyjątkową barwą 164 Chabrowa Polana od Śnieżki Barwy Natury. Tym sposobem "bezpieczna" przestrzeń stała się ciekawsza, żywsza i zyskała pazura. Ten przykład pokazuje, że możesz odmienić swoje wnętrze bez konieczności przeprowadzania wielkiego remontu, małymi środkami i niskim kosztem.


Przestrzeń oparta o kontrast

Prawdziwie odważne wnętrza to te, których aranżacja bazuje na mocnym kontraście. Proponujemy Ci zabawę wyjątkowym zestawieniem żółtego z czernią. Na ścianie pokrytej farbą Śnieżka Satynowa w energetycznej barwie 517 Radosny Żółty doskonale prezentują się czarne plamy dodatków i elementów wyposażenia. Połączenie tych dwóch kolorów jest inspirowane naturą - osy może nie należą do naszych najdroższych przyjaciółek, nie możemy im odmówić pięknego ubarwienia - dlatego też mile widziane są przy nich naturalne materiały jak drewno, wiklina, rattan, len czy wełna.


Energetyczne biuro

Miejsce przeznaczone do pracy powinno wspierać twórcze działania i pobudzać mózg do kreatywnego myślenia. Kolorem pełnym życia, energetycznym i nad wyraz stymulującym jest czerwień. To kolor pasji, namiętności, ognia, silnych emocji, dlatego śmiało możemy go użyć aranżując biuro. Idealnym odcieniem dla ścian w takiej przestrzeni jest 527 Władcza Czerwień z oferty farb Śnieżka Satynowa. W naszej propozycji postanowiliśmy puścić oko w kierunku zabawy kolorem, dlatego możesz zobaczyć tu również błękit, seledyn, zieleń, pomarańcz oraz czerń.

Istnieje tak wiele pięknych żywych kolorów, że szkoda by było nie używać ich urządzając mieszkanie. Wnętrza w stonowanych łagodnych barwach są oczywiście piękne, modne i nie brak im uroku, ale może choć raz spróbuj czegoś innego? Możesz być naprawdę zaskoczony rezultatami!

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
6 prawd na temat styropianu

Kawałek białej płyty, często ukruszonej. Ten obraz styropianu jest nieprawdziwy już od wielu lat, a jednak nadal często tak właśnie go kojarzymy. Tymczasem styropian jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Staje się też coraz bardziej wyspecjalizowany: produkty różnią się właściwościami w zależności od zastosowania. Czytaj więcej