Strona główna | RealizacjeKolory Śnieżki dla małych pacjentów z Zabiela Wielkiego

Kolory Śnieżki dla małych pacjentów z Zabiela Wielkiego

Małych pacjentów Niepublicznego Oddziału Dziennego Pobytu dla Dzieci z Autyzmem w Zabielu Wielkim k/Ostrołęki czeka wielkie święto. Placówka została objęta organizowanym przez FFiL Śnieżka S.A. programem społecznym "Dziecięcy świat w kolorach", w ramach którego ściany ośrodka już niedługo wypełnią pełne przyjaznych barw bajkowe motywy.

Niepubliczny Oddział Dziennego Pobytu dla Dzieci z Autyzmem w Zabielu Wielkim k/Ostrołęki to 15-sta placówka, która bierze udział w akcji "Dziecięcy świat w kolorach". Śnieżka z otwartością włączyła się w prowadzony remont i postanowiła uwieńczyć go kolorowymi ścianami. Obecnie trwa tam artystyczne malowanie korytarzy przez plastyczkę Grażynę Kulesik. Motywem przewodnim są zwierzęta domowe, leśne i zamieszkujące Afrykę. Efekt końcowy prac będzie widoczny niebawem - wnętrza ośrodka nabiorą zupełnie nowego, kolorowego wyrazu, przyczyniając się do poprawy warunków pobytu pacjentów w placówce.

"Dzięki ogromnej pomocy okazanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. wnętrza naszego nowego obiektu są kolorowe, przyjazne naszym dzieciom. Pragniemy, aby cieszyły nasze dzieci i młodzież z autyzmem, z Zespołem Aspergera, całościowymi i fragmentarycznymi zaburzeniami rozwojowymi oraz ich rodziców. Zamieszczone elementy dekoracyjne na korytarzach będą odgrywały duże znaczenie w rozwoju emocjonalnym, społecznym i poznawczym każdego dziecka" - mówi Bożena Mydło, Kierownik Oddziału.

16 lipca 2013 r. odbędzie się uroczyste otwarcie odmalowanego oddziału z udziałem dzieci, które na nim przebywają, ich rodziców i pracowników ośrodka. Zostaną na nie także zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów. "Chcemy, aby otwarcie każdego biorącego udział w programie "Dziecięcy świat w kolorach" szpitala było prawdziwym świętem dla pacjentów oraz całej lokalnej społeczności" - mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka S.A. "Każdy szpital i jego pacjenci są dla nas wyjątkowi. Radość, jaką przynoszą im  bajkowe wzory i kolorowe ściany jest naprawdę wielka, a każdy ich uśmiech jest dowodem na to, że program ma wielki sens" -   dodaje Łukasz Dobrowolski.

Źródło i grafika: FFiL Śnieżka S.A.

CZYTAJ WIĘCEJ

System Śnieżka ze styropianem
Śnieżka uhonorowana tytułem PremiumBrand
"Poszukiwacze barw" - rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez FFiL Śnieżka S.A.
Śnieżka ponownie na Liście 2000
Śnieżka Liderem Nowych Technologii
Śnieżka w rankingu Najcenniejszych Polskich Marek
Śnieżka Modern White - biel dla wymagających
Biostatyczna farba Śnieżka Kuchnia-łazienka BAZA
DuPont i Śnieżka przedłużają współpracę
Śnieżka Supermal Emalia Akrylowa
Odświeżona paleta farb Śnieżka Barwy Natury
Farba Śnieżka Extra Fasadowa - trwała i estetyczna elewacja
Farba akrylowa do ścian i sufitów Śnieżka Zacieki-plamy
FFiL Śnieżka SA: szpital w Brzozowie w magicznych kolorach
FFiL Śnieżka SA: finał akcji społecznej "Dziecięcy świat w kolorach" w Żarach
Produkty firmy Śnieżka w szpitalu klinicznym w BiałymstokuDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej