Strona główna | AktualnościNa straży ciszy. Powstało stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach

Na straży ciszy. Powstało stowarzyszenie na rzecz lepszej akustyki w budynkach

Właściwa akustyka budynku i związany z nią komfort użytkowania są wynikiem odpowiedniego projektu i dobrze dopasowanych wyrobów budowlanych oraz szkła. Cisza to luksus, o który z reguły trzeba zawalczyć już na etapie budowy. W celu promocji dobrych praktyk związanych z akustyką wnętrz oraz akustyką budowlaną powstało Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach "Komfort Ciszy".

90 proc. naszego życia spędzamy wewnątrz różnych budowli. Akustyka architektoniczna ma wpływ na to, co i jak słyszymy we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, uczymy się czy wypoczywamy. A z kolei hałas oraz jakość docierających do nas dźwięków nie pozostają bez wpływu na nasze samopoczucie, zdrowie, zaangażowanie oraz efektywność w pracy. Z tego względu tak ważne jest, aby już na etapie projektowania i wyboru izolacyjnych, szklanych czy dźwiękochłonnych wyrobów budowlanych pamiętać o zasadach, które później pozwolą czerpać radość z przebywania w danym pomieszczeniu.

"Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach "Komfort Ciszy" powstało, aby propagować wiedzę na temat tego, jak akustyka budynków wpływa na komfort, zdrowie i produktywność ludzi w nich przebywających oraz proponować najlepsze rozwiązania w tym zakresie" - mówi Paweł Polak, reprezentujący Stowarzyszenie. Misją organizacji jest informowanie, edukowanie oraz doradzanie w zakresie dobrych praktyk dotyczących akustyki w budynkach. 


W realizowaniu założeń statutowych Stowarzyszenia pomaga serwis internetowy komfortciszy.pl, gdzie znajdują się przepisy i normy dla poszczególnych budynków, liczne studia przypadku, słowem - garść wiedzy z dziedziny akustyki pomocna m.in. przy projektowaniu wnętrz i wyborze wykonawców. Za pomocą strony internetowej można także nawiązać kontakt ze specjalistami (prawnikiem lub akustykiem budowlanym) oraz uzyskać pomoc m.in. w zakresie doboru różnych wyrobów budowlanych oraz szkła.

Źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach

CZYTAJ WIĘCEJ

Montaż lekkich ścianek działowych z izolacją akustyczną z wełny kamiennej
AKU-PR - nowoczesna izolacja akustyczna ścian
Panele akustyczne jako alternatywa lub uzupełnienie dla tynku
Schöck Tronsole - izolacja akustyczna w budynkach wielorodzinnych
Płyta Paroc SSB 1 - izolacja akustyczna podłóg od podszewkiDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Różne kolory ścian w jednym pokoju - jak dobierać barwy?

Jeśli masz za sobą chociaż jeden remont, to wiesz, że jednym z najtrudniejszych etapów procesu dekoracyjnego jest wybór koloru farby do pomalowania ścian. Dlaczego? Istnieje przecież tyle barw, a Ty masz tylko jeden pokój. Który odcień jest najlepszy? Czytaj więcej