Strona główna | ProduktyNanotynk

Nanotynk

Silikon Protect 031 to nowy typ tynku cienkowarstwowego firmy Kreisel Technika Budowlana.

Fot. Kreisel


Przeznaczony jest do stosowania jako wyprawa elewacyjna w systemach ocieplenia ścian. Powstał przy wykorzystaniu nanotechnologii. Dzięki tak zaawansowanej technologii, nowy tynk posiada wyjątkowe właściwości. Cechuje go między innymi niezwykle twarda struktura, gładka mikroskopijnie. Ogranicza to w maksymalnym stopniu wnikanie wody opadowej, a także osadzanie i utrzymywanie się na powierzchni wyprawy zanieczyszczeń. Te cechy przekładają się na późniejsze właściwości użytkowe tynku, a więc samooczyszczanie pod wpływem czynników atmosferycznych (wiatru, deszczu i inne), nieporastanie glonami i grzybami oraz brak brudzenia strukturalnego. Specyficzne cechy tynku powodują również, że jest on zdecydowanie bardziej niż inne odporny na oddziaływania termicznie i chemicznie. Dzięki temu tynk nie wymaga odświeżającego malowania przez długi okres. Jego kolor pozostaje niezmienny przez wiele lat eksploatacji. Ponadto powierzchnia tynku jest elektrostatycznie obojętna, czyli nie „przyciąga” do siebie drobin kurzu unoszących się w powietrzu. Po stwardnieniu tynk staje się wodo- i mrozoodporny. Zabezpieczony jest również przed oddziaływaniem kwaśnych opadów atmosferycznych.

Tynk dostępny jest na rynku od kwietnia 2009 r. w palecie 380 barw, w trzech uziarnieniach 1,5, 2,0, 3,0 mm oraz w 2 rodzajach struktur – „baranka” i rowkowej (drapanej, kornika).

Źródło: Tynki, nr 3 (4) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Farby Tikkurila Finngard Nanoprimer i Finngard Nanoclear - nanotechnologiczne zabezpieczenie elewacji
Nowa receptura tynku dekoracyjnego Baumit NanoporTop
Renowacja spękanych fasad systemem nanotechnologicznym
Tynki i farby nanosilikonowe z innowacyjną formułą NanoBioResistant



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej