Strona główna | AktualnościNowatorskie Centrum Szkoleniowe Isover już otwarte!

Nowatorskie Centrum Szkoleniowe Isover już otwarte!

Przekazywanie praktycznych umiejętności z zakresu izolacji, współpraca z uczelniami i szkołami technicznymi oraz kształcenie specjalistów to główne cele nowo powstałego Centrum Szkoleniowego Isover. Uroczyste otwarcie innowacyjnego ośrodka odbyło się 4 czerwca 2014 r. w Gliwicach.

Centrum szkoleń praktycznych wybudowane przy gliwickim zakładzie ISOVER to pierwszy tego typu obiekt w Polsce w branży materiałów izolacyjnych. Poprzez  uruchomienie nowatorskiego ośrodka, ISOVER pragnie podwyższyć standardy wykonawstwa na rynku izolacji i wspólnie z partnerami dzielić się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu izolacji budowlanych oraz technicznych. To kolejny krok w ciągłym doskonaleniu programu szkoleń kierowanego do firm wykonawczych, a także studentów kierunków technicznych i uczniów szkół zawodowych.

"Otwarcie rynków pracy Unii Europejskiej spowodowało znaczący odpływ  fachowców, zatem postanowiliśmy uzupełnić tę lukę, dodając część praktyczną do szkoleń teoretycznych, które ISOVER prowadzi od wielu lat. Dzięki nowo otwartemu Centrum Szkoleniowemu będziemy wspierać naszych klientów - firmy wykonawcze - w efektywnym kształceniu specjalistów, by w rezultacie wzmocnić rynek" - mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER.

"Zaobserwowaliśmy, że brak wykwalifikowanych fachowców jest istotną barierą w rozwoju rynku izolacji w Polsce, a jako liderzy tego rynku czujemy się w obowiązku, aby podnieść poziom wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promować wysokie standardy jakościowe i zapewniać solidne wsparcie naszym klientom" - podsumowuje Filipe Ramos, Dyrektor Generalny ISOVER Polska.

Na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 500 m2 znajdują się sala wykładowa "Thermistar", sala treningowa "Mistrzów Izolacji" do prowadzenia szkoleń praktycznych oraz cała infrastruktura uzupełniająca, w tym modele z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych dla kluczowych aplikacji ISOVER - dachu skośnego, dachu płaskiego, ścian zewnętrznych, ściany działowej, podłóg czy izolacji technicznych.

Na uroczystej ceremonii otwarcia Centrum Szkoleniowego gościł Delegat Generalny Grupy Saint-Gobain na Europę Wschodnią - Francois-Xavier Moser oraz Dyrektor Branży Izolacji Grupy Saint-Gobain - Emmanuel Normant.

Źródło i zdjecie: Isover

CZYTAJ WIĘCEJ

Zielone Rekomendacje Techniczne dla marki ISOVER
Isover sponsorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2014
Aprobata Techniczna na fasady wentylowane
Jak skutecznie ocieplić dom, aby był on energooszczędny?
Isover szkoli wykonawców branży budowlanej
Isover zaprasza na szkolenia dotyczące termoizolacji budynków
Pierwszy w Polsce "dom poza domem" budowany z wykorzystaniem produktów Isover
Przygotuj się do sezonu z firmami Isover i Fakro
Mistrzowie Izolacji Isover zdobywają nagrody i realizują marzenia dzieciDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Jak odcinać kolory za pomocą taśm malarskich?

Odcinanie kolorów na ścianie za pomocą taśm malarskich to pewny, bezpieczny oraz tani sposób na zachowanie zakładanych odstępów pomiędzy kolorami, zarówno przy narożnikach, jak też sufitach. O czym warto pamiętać przed rozpoczęciem pracy z użyciem taśmy malarskiej? Czytaj więcej