Strona główna | AktualnościNowe rozwiązania do systemów ociepleń firmy Dow

Nowe rozwiązania do systemów ociepleń firmy Dow

Firma Dow, jako jeden ze światowych liderów w produkcji chemii i rozwiązań innowacyjnych, zaprezentowała swoje doświadczenia z obszaru trzech dywizji (chemia budowlana, powłoki ochronne oraz fungicydy) podczas I Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej w Warszawie, która odbyła się 27 listopada 2012 r.

Przedstawiciele techniczni i handlowi Dow Construction Chemicals, Dow Coating Materials i Dow Microbial Control rozmawiali o rozwiązaniach w zakresie systemów ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS) oraz zapraw cementowych (CBR), które należą do najważniejszych zastosowań w branży budownictwa mieszkaniowego i instytucjonalnego.

Szerokie portfolio wyrobów Dow, od wodnych dyspersji polimerów akrylowych, eterów celulozowy i redyspergowalnych proszków polimerowych, po trwałe polimery i powłoki ochronne wraz z technologią kontroli rozwoju mikroorganizmów, pomaga odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie trwałości, energooszczędne i efektywne kosztowo budynki.


Bartosz Górzyński, Kierownik ds. Obsługi Klientów Kluczowych w Dow Construction Chemicals w Europie Środkowo-Wschodniej, zaprezentował doskonałe rozwiązania w zakresie systemów dociepleń ścian zewnętrznych - PRIMALTM FS-3600 i WALOCELTM MKW.

"Producenci zapraw cementowych, chcąc polepszyć właściwości robocze swoich wyrobów, pomóc użytkownikom skrócić czas użycia i zmniejszyć koszty pracy, winni pomyśleć o dodaniu do swoich receptur wysoce efektywnych eterów celulozowych WALOCEL™ MKW produkcji Dow Construction Chemicals. Tymczasem PrimalTM FS-3600 jako wodna akrylowa dyspersja polimerowa do systemów dociepleń może być stosowana jako spoiwo szybkowiążące na elewacje przy niskich temperaturach (1oC – 5oC) i wysokiej wilgotności (do 95%)” - wyjaśniał Bartosz Górzyński.


Reprezentanci Dow Coating Materials - Dawid Sibilak Field Marketing Manager i Łukasz Żukowski Technical Service Chemist - mówili o oczekiwaniach wobec farb zewnętrznych, warunkach rynkowych oraz o technologii EVOQUE™ Pre-Composite Polymer Technology, która oferuje producentom powłok ich lepszą ochronę, przedłużoną trwałość i oszczędności w zakresie TiO2.

"EVOQUE™ jest polimerem nowej klasy i całkowicie nowym sposobem na maksymalizację oszczędności w zakresie TiO2 (bieli tytanowej). Dzięki technologii EVOQUE™ Pre-Composite Polymer Technology, wytwórcy farb mogą skorzystać z wielu praktycznych zalet począwszy od lepszego krycia poprzez dłuższą trwałość, jednocześnie zużywając nawet do 20% mniej TiO2. EVOQUE™ Pre-Composite Polymer wykazuje również znakomitą trwałość na zewnątrz" - wyjaśniał Łukasz Żukowski.


Paul Wood, Dow Microbial Control Customer Application Specialist, omówił w skrócie wagę przygotowania substratu przed zastosowaniem powłoki w systemach dociepleń ścian zewnętrznych, zarówno w nowych, jak i starych budynkach po renowacji, co jest kluczem do zapewnienia kontroli rozwoju drobnoustrojów. Zaprezentował produkt o nazwie BIOBAN™ 350 PST, który jest kolejną generacją materiałów grzybobójczych i pleśniobójczych, która zostanie wprowadzona na rynek w styczniu 2013.

"Aby pomóc zwalczać skutki zmiany klimatu wiele krajów inwestuje w programy izolacji cieplnych, hamujących straty ciepła z wcześniej nieocieplonych budynków" wyjaśniał Paul Wood. "O ile systemy te okazały się wyjątkowo skuteczne w obniżaniu strat ciepła, ich zastosowanie doprowadziło do znaczącego wzrostu liczby skarg na powłoki zewnętrzne w kontekście mikrobiologicznym. Dlatego ważne jest, by podejmować środki zapobiegawcze i naprawcze, aby zmniejszyć występowanie problemów rozwoju drobnoustrojów." 

"Dow już zbudował dobrą reputację pośród producentów krajowych i zagranicznych świadczących dostawy na rzecz przemysłu budowlanego i pokrewnych, w Polsce i na innych rynkach Europy Środkowej” - stwierdził Robert Stankiewicz, Dyrektor Regionalny Dow w Polsce. "Celem Dow jest wzmocnienie obecności biznesowej na rynku lokalnym i kontynuowanie wspólnej pracy z naszymi klientami i partnerami handlowymi, by sprostać obecnym i nowym wyzwaniom oraz powiększyć nasz udział w rynku" - podsumował Robert Stankiewicz. 

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej, odbyła się 27 listopada 2012 r. w Warszawie. Udział w niej wzięło ponad 85 uczestników z 50 polskich i międzynarodowych firm działających w budownictwie i sektorze chemicznym. Konferencja oferowała uczestnikom okazję do wymiany najlepszych praktyk oraz zapoznania się z innowacjami, trendami i regulacjami prawnymi w branży budowlanej. Wśród sponsorów imprezy były The Dow Chemical Company, Kamery IR Autoryzowany Przedstawiciel Flir i Konica Minolta Sensing Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Źródło i zdjęcia: Dow Polska Sp. z o.o.
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej