Strona główna | AktualnościNowy kalkulator liniowych mostków cieplnych

Nowy kalkulator liniowych mostków cieplnych

Nowy kalkulator liniowych mostków cieplnych od Schöck jest już dostępny! Dzięki rozwiązaniu wiodącego producenta łączników termoizolacyjnych możliwe jest profesjonalne obliczanie parametrów z zakresu fizyki budowli dla balkonów, attyk i balustrad.

Mostki termiczne powstają w miejscach, w których niewłaściwie wykonano ocieplenie połączeń elementów konstrukcyjnych, np. balkony. Wiosną 2019 roku firma Schöck wprowadziła nowy kalkulator do obliczania złożonych parametrów cieplnych, który dostępny jest pod adresem https://psi.schoeck.de/isokorb/.

Jeden program, wiele obliczeń

Nowy kalkulator firmy Schöck, w oparciu o analizę konstrukcji węzła balkonu lub ścianki attyki pod względem termicznym wyznacza współczynniki "Psi" oraz współczynnik temperaturowy fRsi Korzystający z niego architekci, inżynierowie czy fizycy budowli, po wprowadzeniu danych otrzymują wynik z parametrami charakteryzującymi mostek cieplny. Wyniki zawierają wszystkie istotne informacje, które pomogą w efektywnym projektowaniu. 

Jak obliczyć wartość "Psi" krok po kroku:

1. Wybieramy sposób łączenia balkonu ze stropem (bez lub z przesunięciem wysokości położenia płyty balkonu w stosunku do stropu).
2. Wybieramy typ konstrukcji ściany (monolityczna budowa ściany, ściana dwuwarstwowa lub trójwarstwowa).
3.  Wprowadzamy dane techniczne dotyczące rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych (ściany, stropu, płyty balkonowej).
4. Wybieramy odpowiedni element izolacji termicznej Isokorb (według kryteriów: nośność, klasa betonu elementów żelbetowych, ochrona przeciwpożarowa itp.).
5. Podajemy informacje dotyczące warunków brzegowych z zakresu fizyki budowli.

Kalkulator zawiera również dodatkowe pola informacyjne, określające podstawy projektowe i słownik terminów technicznych dotyczących budowy balkonów i fizyki budowli. Dla osób początkujących firma Schöck przygotowała krótki film instruktażowy, który wyjaśnia działanie oraz funkcje programu.

Zawsze na bieżąco i bez aktualizacji

Sercem nowego programu obliczeniowego jest potężny program symulacyjny opracowany we współpracy z Syscon i Sommer Informatik. Program może być używany online niezależnie od systemu operacyjnego na wszystkich urządzeniach końcowych, dzięki czemu użytkownik jest zawsze na bieżąco. Aktualizacje i pobieranie oprogramowania nie są już konieczne.

Źródło i zdjęcie: Schöck
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej