Strona główna | AktualnościNowy prezes Dryvit Systems w Polsce

Nowy prezes Dryvit Systems w Polsce

Tony Biela objął stanowisko prezesa zarządu Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o.

Fot. Dryvit

Tony Biela objął stanowisko prezesa zarządu Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o. Z europejskiej centrali firmy w Warszawie kierować będzie strategią i rozwojem Dryvit Systems w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Tony Biela dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu w branży budowlanej. W 1996 roku, jako dyrektor ds. finansowych, współtworzył polski oddział Dryvit Systems. Począwszy od 1999 r. przez dziesięć lat związany z RPM International Inc., amerykańskim holdingiem zrzeszającym producentów specjalistycznych materiałów wykończeniowych dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych ze 130 krajów świata. Zajmował stanowiska menedżerskie w biurach RPM w Singapurze, USA oraz, w latach 2001–2008, w Belgii. Stworzył grupę RPM w Europie, w ramach której koncern pozyskał 9 firm, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu obrotów. Dryvit Systems jest członkiem RPM International Inc.

Tony Biela karierę zawodową rozpoczął w 1986 roku. W Stanach Zjednoczonych kierował audytem finansowym w firmach Ernst & Young oraz Nalco Chemicals. Następnie pracował w polskim biurze Deloitte & Touche. Jest absolwentem Wydziału Finansów Loyola University of Chicago. Ukończył również studia MBA w International Institute for Management Development w Lozannie. Miłośnik baseballu i hokeja na lodzie. Interesuje się strategiami wojennymi i taktyką militarną. Żonaty, dwoje dzieci.

Źródło: Tynki, nr 1 (1) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Dryvit: Jak prawidłowo zamontować system docieplenia na elewacji budynku?



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej