Strona główna | AktualnościPodsumowanie dotychczasowych działań "Kreatywnej Szkoły Dekoral"

Podsumowanie dotychczasowych działań "Kreatywnej Szkoły Dekoral"

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 wystartował program "Kreatywna Szkoła Dekoral". W ramach tej inicjatywy Akademia Techniczna PPG Deco wytypowała dwadzieścia szkół budowlanych z całej Polski, które dzięki wsparciu Centrum Dekoral Professional uzyskały możliwość zapewnienia uczniom nowocześnie wyposażonych pracowni.

Akademia Techniczna PPG Deco - organizator programu - za nadrzędny cel stawia sobie popularyzację zawodów budowlanych wśród młodzieży. Zadaniem "Kreatywnej Szkoły Dekoral" jest tworzenie najwyższych standardów w budownictwie poprzez kształtowanie już na etapie szkolnictwa średniego i zawodowego. Dla przyszłych wykonawców to nie tylko możliwość szkolenia się w dobrze wyposażonych pracowniach, lecz także poznania najnowszych technologii aplikacji farb, tynków czy lakierów. Program skierowany jest zarówno do uczniów, jak i nauczycieli szkół budowlanych.

1. Spotkanie organizacyjne


Jeszcze w maju 2016 roku kadra dyrektorska placówek wytypowanych do "Kreatywnej Szkoły Dekoral" została zaproszona do siedziby Akademii Technicznej PPG Deco we Wrocławiu. Goście mieli okazję zapoznać się ze szczegółami planowanej współpracy, wziąć udział w warsztatach szkoleniowych i zwiedzić Zakład Produkcyjny. Przewidziana była również integracja: wycieczka do Afrykarium i Browaru Stu Mostów.


2. Szkolenie dla koordynatorów i nauczycieli

W połowie września koordynatorzy, czyli nauczyciele z wytypowanych szkół, odpowiedzialni za przeprowadzanie i nadzorowanie programu oraz współpracę z Akademią Techniczną PPG Deco, wzięli udział w dwudniowym szkoleniu. Spotkanie miało charakter teoretyczny i praktyczny. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farb, ich parametrów oraz zasad doboru. Podczas warsztatów mieli okazję do wypróbowania aplikacji produktów na różnych podłożach. Podobne szkolenie, tym razem dla pozostałych nauczycieli ze szkół objętych programem, zostało zorganizowane w grudniu.

3. Otwarcie pierwszych pracowni patronackich

"Kreatywna Szkoła Dekoral" to inicjatywa nieodpłatna. Wymogiem uczestnictwa jest zaangażowanie szkoły i zapewnienie odpowiednich warunków do realizacji przedsięwzięcia. Jednym z podstawowych założeń jest umożliwienie uczniom nauki z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie produktów. W tym celu każda szkoła adaptuje jedną salę lekcyjną na pracownię patronacką AT PPG Deco. Produkty niezbędne do remontu, takie jak farby, tynki, lakiery czy tapety, jak też materiały informacyjno-promocyjne, zapewnia organizator wraz z Centrum Dekoral Professional. Gwarantuje również aktywne wsparcie przez cały czas trwania projektu. Pierwsze pracownie patronackie powstały już m.in. w Łęczycy, Rzeszowie, Rykach, Toruniu, Kędzierzynie-Koźlu, Mińsku Mazowieckim i Sandomierzu. Prace remontowe przeprowadzali uczniowie wraz z nauczycielami. Najbardziej zaangażowani zostali wynagrodzeni za trud włożony w przygotowanie sali. W pozostałych szkołach objętych programem remonty pracowni powoli dobiegają końca.


4. Szkolenia dla uczniów szkół budowlanych

Zaplanowano również szkolenia z systemów wykończenia wnętrz dedykowane uczniom. Warsztaty były prowadzone od 13 września do 30 listopada 2016 roku. Dokształcanie przyszłych wykonawców to jeden z najważniejszych punktów "Kreatywnej Szkoły Dekoral". Przewidziane są już kolejne tematy - elewacja i nowoczesne systemy dociepleń czy techniki dekoracyjne w budownictwie. Jeden cykl szkoleń potrwa trzy lata.

Akademia Techniczna PPG Deco dziękuje wszystkim zaangażowanym w program. Szczególne uznanie należy się dyrekcji, nauczycielom i uczniom za czas poświęcony na przygotowanie pracowni i dużą chęć współdziałania oraz Centrum Dekoral Professional za fachowe doradztwo przy wyborze produktów oraz wsparcie merytoryczno-techniczne. Więcej informacji o programie na stronie: http://www.atppg.pl/szkolenia-dla-szkol-budowlanych

Źródło i zdjęcia: PPG Deco
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Różne kolory ścian w jednym pokoju - jak dobierać barwy?

Jeśli masz za sobą chociaż jeden remont, to wiesz, że jednym z najtrudniejszych etapów procesu dekoracyjnego jest wybór koloru farby do pomalowania ścian. Dlaczego? Istnieje przecież tyle barw, a Ty masz tylko jeden pokój. Który odcień jest najlepszy? Czytaj więcej