Strona główna | AktualnościPSPS: Europejska branża styropianu po raz pierwszy spotkała się w Polsce

PSPS: Europejska branża styropianu po raz pierwszy spotkała się w Polsce

W dniach 6-7 listopada br. w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Członków Europejskiego Stowarzyszenia Producentów EPS (EUMEPS). Po raz pierwszy generalne spotkanie tej organizacji zorganizowano w Polsce, która jest największym rynkiem styropianu w Europie. Gospodarzem spotkania było Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS).

Do EUMEPS należą m.in. 23 krajowe stowarzyszenia z całej Europy, w tym PSPS. Współpraca członków organizacji koncentruje się na kilku kluczowych dla branży obszarach: prawodawstwie i normalizacji, ETICS, gospodarce o obiegu zamkniętym oraz danych i komunikacji.

Listopadowe spotkanie poświęcone było w znacznej mierze kwestiom organizacyjnym, w tym aktualizacji działań poszczególnych stowarzyszeń i prowadzonych przez samą organizację. Jedną z kluczowych inicjatyw EUMEPS w ostatnim czasie jest projekt PolyStyreneLoop, wdrażający kompleksową technologię do przetwarzania odpadów EPS i XPS zgodnie z najwyższymi standardami recyklingu. PSPS przystąpiło do tego programu w maju 2019 r.


"Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu jest członkiem EUMEPS od 2017 roku Udział w pracach tej organizacji stwarza okazję do wymiany doświadczeń między podmiotami funkcjonującymi na różnych rynkach i często w zupełnie odmiennych warunkach. Ponieważ Polska jest największym rynkiem EPS w Europie, współpraca ta daje obopólne korzyści. Wiedza i doświadczenia naszego stowarzyszenia oraz jego członków stanowią istotny wkład w prace EUMEPS nad rozwojem rynku i kształtowaniem jego perspektyw. Jednocześnie dzięki EUMEPS mamy jako PSPS możliwość analiz pełnego spektrum doświadczeń i rozwiązań funkcjonujących w innych krajach Europy oraz wgląd i wpływ na aktywności w istotnych dla nas obszarach w samej Brukseli" - wskazuje prezes zarządu PSPS Kamil Kiejna.

Źródło i zdjęcia: PSPS
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej