Strona główna | AktualnościRóżne kolory ścian w jednym pokoju - jak dobierać barwy?

Różne kolory ścian w jednym pokoju - jak dobierać barwy?

Jeśli masz za sobą chociaż jeden remont, to wiesz, że jednym z najtrudniejszych etapów procesu dekoracyjnego jest wybór koloru farby do pomalowania ścian. Dlaczego? Istnieje przecież tyle barw, a Ty masz tylko jeden pokój. Który odcień jest najlepszy? Którą wybrać spośród tak wielu wymalowanych na ścianie plam Kolorami do Testowania od Śnieżki? Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś rozważył użycie więcej niż jednej barwy, np. dwóch, trzech, a nawet pięciu. Pokoje z wielokolorowymi ścianami, oprócz tego, że Cię nie ograniczają - sprawiają, że wnętrze jest bardziej interesujące.

Możliwości dużej przestrzeni

Jednym z zadań pokrywania ścian różnymi kolorami jest różnicowanie stref. Malowanie poszczególnych obszarów innymi odcieniami to doskonały sposób podkreślenia faktu, że każde z tych miejsc spełnia inną funkcję. Masz duży salon połączony z kuchnia i jadalnią? Wspaniale! To znaczy, że już co najmniej trzy kolory mogą zagościć w jednym pokoju. W naszym oddzielilismy strefę rozrywki wyznaczaną przez telewizor od strefy relaksu przy kominku. Uzyskaliśmy to dzięki farbom Śnieżka Barwy Natury w kolorach 166 Cisza o Zmierzchu oraz 124 Bukiet Róż.


Od najjaśniejszego do najciemniejszego

Jeśli jesteś fanem jednego konkretnego koloru, ale mimo wszystko chciałbyś uplastycznić wizualnie swój pokój, pomaluj jedną ze ścian w pasy w kilku różniących się od siebie odcieniach tej barwy - od najjaśniejszego do najciemniejszego. Subtelna gra kolorów w połączeniu z oświetleniem, zarówno naturlanym jak i sztucznym, stworzy niepowtarzalną atmosferę harmonii ze szczyptą kreatywnej iskry. Przede wszystkim jednak zyskasz w salonie niesamowitą dekorację. My zdecydowaliśmy się na nowoczesną szarość w pięciu odsłonach farby Śnieżka Satynowa: 540 Sekretne Spojrzenie, 558 Srebrzysty Blask, 541 Miejski Rytm, 559 Po Zmroku, 590 Cisza nocy.


Bezpieczne beże

Pomysł z kilkoma kolorami wydaje Ci się zbyt szalony, ponieważ wolisz sprawdzone, bezpieczne rozwiązania? Zdecyduj się na ciepłe, uniwersalne beże. Połączenie kilku ich odcieni nie zaburzy przestrzeni, natomiast uczyni ją interesującą i przytulną. W naszym salonie klimat tworzą farby Śnieżka Barwy Natury w kolorach 151 Kwiat Pustyni i 197 Muszelkowe Wybrzeże.


Monocolor

Użycie odmiennej farby niż tej, która pokrywa całe pomieszczenie doskonale sprawdza się, gdy chcemy coś uwydatnić, np. zwrócić większą uwagę na oryginalną fakturę ściany, fantazyjne schody lub ciekawy element architektoniczny. Dzięki temu zabiegowi zastosowanemu w naszej realizacji, ściana z obrazem pomalowana farbą Śnieżka Satynowa500 Śnieżnobiały wyróżnia się na tle reszty pokoju pomalowanego farbą Śnieżka Satynowa w kolorze 558 Srebrzysty Blask.


Łączenie przeciwieństw

Jesteś gotowy na odrobinę zabawy? Połącz ze sobą dwa kolory, umieszczone po przeciwnych stronach koła barw. Kontrasty to odważny krok, ale jeśli spróbujesz, na pewno będziesz zadowolony. Pokój zyska świeżość, energię i wprowadzi Cię w radosny nastrój, podobnie jak nasz pomalowany farbami Śnieżka Barwy Natury w odcieniach 164 Chabrowa Polana i 140 Gorące Lato.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej