Strona główna | AktualnościSelena wyróżniona w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Selena wyróżniona w konkursie Polska Firma - Międzynarodowy Czempion

Selena FM S.A. została laureatem konkursu "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion", objętego patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Rozwoju. Celem konkursu jest promocja polskich firm odnoszących znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych jako inwestorzy lub eksporterzy oraz promocja korzyści, jakie z tytułu takiej działalności odnosić mogą nie tylko same firmy, ale także cała polska gospodarka. Selena została wyróżniona w kategorii "Eksporter" w grupie dużych firm z prywatnym kapitałem.

Na gali wręczenia nagród, która odbyła się 1 grudnia 2016 r. w Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie obecny był m. in. Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, a wyróżnienie w imieniu spółki odebrał Jean-Noel Fourel, Prezes Zarządu Selena FM S.A.. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia Krzysztof Domarecki - założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena - został uhonorowany nagrodą specjalną "Wizjoner ekspansji zagranicznej".

"Grupa Selena to polska firma o globalnym zasięgu. Spółka od prawie 25 lat specjalizuje się w wytwarzaniu i dystrybucji nowoczesnej chemii budowlanej. W 2008 roku Selena FM S.A. zadebiutowała na giełdzie, co przyspieszyło tempo rozwoju i ekspansji całej Grupy. Współczesna Selena to 30 spółek w 17 krajach na 4 kontynentach. Rozwiązania wdrażane przez firmę realizowane są w oparciu o autorskie receptury i często stanowią przełom dla całej branży budowlanej. Technologie, na bazie których powstają, są unikatowe. Grupa posiada cztery zaawansowane ośrodki badawcze zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Chinach oraz Turcji. W tych samych krajach znajdują się nasze zakłady produkcyjne, których moc wytwórczą uzupełniają fabryki na terenie Brazylii, Korei Płd., Rumunii oraz w Kazachstanie, gdzie w tym tygodniu odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnej fabryki w tym kraju. Grupa Selena przeszła długą drogę od powstania w 1992 roku do pozycji światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa. Nasze produkty cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 70 krajach. Dlatego prestiżowe wyróżnienie "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion" jest dla całej Grupy szczególnie ważne - oznacza to również, że wieloletni wysiłek pracowników Seleny przekuty został na sukces, który spotkał się z uznaniem ekspertów rynkowych i przedstawicieli branży" - powiedział Jean-Noël Fourel, Prezes Zarządu Selena FM S.A., jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

Konkurs Polska Firma - Międzynarodowy Czempion wspiera krajowych przedsiębiorców, którzy są znakomitymi ambasadorami polskiej marki i polskiej przedsiębiorczości na całym świecie i promuje firmy, które osiągają spektakularne sukcesy za granicą, podbijając globalny rynek innowacyjnymi rozwiązaniami. Opracowywanie oraz wdrażanie zaawansowanych technologii oraz budowa silnej marki naszego kraju na arenie międzynarodowej to dwa aspekty najsilniej wpływające na wypracowanie przewag konkurencyjnych polskich firm na arenie międzynarodowej, co w dłuższej perspektywie z pewnością wpłynie pozytywnie na dalszy znaczący rozwój handlu zagranicznego.

Źródło i zdjęcie: Selena

CZYTAJ WIĘCEJ

Selena: 20 mln zysku za pierwsze półrocze 2016
Pianokleje - Selena wprowadza innowacyjną kategorię produktów
Selena SA po raz kolejny z certyfikatem wiarygodności biznesowej
Selena: Nowy zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne w Kazachstanie
Inauguracja joint venture House Selena w Chinach
Agata Gładysz nowym Dyrektorem Rozwoju oraz Członkiem Zarządu Selena FM SA
Grupa Selena: Ponad 1 mld zł przychodu w 2016 roku



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej