Strona główna | ProduktySilikon Sanitarny Sopro w zupełnie nowej odsłonie

Silikon Sanitarny Sopro w zupełnie nowej odsłonie

Prace wykończeniowe to jeden z najważniejszych etapów wykonawczych podczas remontu lub budowy wymarzonej łazienki, kuchni czy tarasu. W tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy, bowiem od staranności wykonawcy i jakości chemii budowlanej, użytej do zabezpieczenia newralgicznych punktów posadzki, zależy nie tylko jej niezawodność i bezproblemowe użytkowanie, ale ostateczny wygląd całej aranżacji. Na straży bezpieczeństwa, komfortu i estetycznego efektu finalnego z powodzeniem stanie Silikon Sanitarny Sopro, któremu niestraszna jest wilgoć, pleśń oraz destrukcyjne działanie promieni słonecznych. Niezmiennie profesjonalny, funkcjonalny, od dziś - w zupełnie nowym opakowaniu!

Elastyczność nie tylko w nazwie

Silikon sanitarny Sopro to gotowy do użycia materiał uszczelniający, dedykowany elastycznemu wypełnianiu spoin łączących i dylatacyjnych w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci - także w miejscach łączenia płytek z wanną, brodzikiem, umywalką czy kuchennym zlewem. Doskonale sprawdzi się również w przypadku spoinowania szczelin przy ościeżnicach drzwiowych, ramach okiennych, a także w obszarach podwodnych - zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Jego elastyczność przejawia się nie tylko w rodzaju tworzonej spoiny czy szerokim spektrum obszarów zastosowań. Silikon Sanitarny Sopro to także synonim wszechstronnego wielozadaniowca, który z powodzeniem połączy wiele rodzajów podłoży. W pojedynkę poradzi sobie ze szkłem, płytkami okładzinowymi, płytkami dwustronnymi, emaliami, lakierami epoksydowymi, PVC, lakierami alkidowymi, aluminium czy tworzywem, zaś przy wsparciu odpowiedniego podkładu (Sopro P 4050 lub Sopro SPM 022) stworzy trwałe połączenia  z powierzchniami betonowymi, tynkiem, stalą szlachetną i ocynkowaną, chromem, aluminium czy powłokami lakierowanymi na bazie rozpuszczalników. Funkcjonalnie i wszechstronnie.

Cichy strażnik bezpieczeństwa

Prawdziwa siła silikonu Sopro kryje się jednak w tym, co na pierwszy rzut oka wydaje się być niewidoczne. Innowacyjne formuły HYDRO RESIST i MOLD RESIST  zabezpieczają przed penetracją wody oraz hamują rozwój pleśni i grzybów mogących mieć negatywny wpływ na domowników, szczególnie alergików. Dodatkowo, silikon posiada certyfikat EMICODE, gwarantujący, że w trakcie nawet intensywnej eksploatacji, do pomieszczeń nie przedostają się żadne substancje szkodliwe, zagrażające samopoczuciu i zdrowiu.

Silikon sanitarny Sopro doskonale sprawdzi się również w warunkach zewnętrznych, jest bowiem wysoce odporny na warunki atmosferyczne, proces starzenia, zaś formuła UV RESIST chroni go przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Zoom na estetykę

Wypełnienie spoin łączących i dylatacyjnych musi być nie tylko niezwykle funkcjonalne, bezpieczne czy niezawodne, ale i estetyczne. Silikon Sopro jest dostępny w ponad 40 kolorach - od klasycznej czerni, stylowej bieli, przez  paletę barw zharmonizowanych z kolorami  fug, a w tym szerokiego wachlarza beżo-brązów, stonowanych szarości, a także inspirujących czerwieni, odcieni niebieskiego, zieleni czy różu. Dzięki temu, nawet najbardziej wymagający projektant będzie mógł bez trudu dobrać barwę do aranżacji łazienki.

Silikon Sanitarny Sopro pokazuje dziś swoje zupełnie nowe oblicze. Odświeżone opakowanie to nowoczesne połączenie trzech modnych kolorów - metalicznego błękitu, stylowej bieli i spokojnej szarości, kojarzących się jednocześnie z miejscem zastosowania produktu. Przejrzysta szata graficzna pozwala z kolei na łatwe odczytanie informacji na etykiecie, zaś klarowna komunikacja benefitów ułatwia konsumentom podjęcie decyzji o zakupie.

Źródło i zdjęcie: Sopro

CZYTAJ WIĘCEJ

Sopro prezentuje nową zaprawę klejową No.1 400 extra
Zmiany w Dziale Doradztwa Technicznego Sopro
Podsumowanie jesiennej edycji Akademii Profesjonalisty Sopro
Sopro prezentuje zaprawę klejową No.1 400 extraDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej