Strona główna | ProduktyŚrodek grzybobójczy

Środek grzybobójczy

Wyjątkowo skuteczny w walce z grzybami, pleśnią oraz glonami jest środek grzybobójczy Tytan Professional.

Fot. Selena

Ten praktycznie bezzapachowy preparat o doskonałych właściwościach bioochronnych i biobójczych jest przystosowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Przed nałożeniem preparatu należy sprawdzić, czy wykwit jest tylko powierzchniowy, czy też przerósł tynk. W pierwszym wypadku wystarczy nanieść środek za pomocą spryskiwacza lub pędzla (wcierając preparat dla zwiększenia efektu oddziaływania) na skażoną powierzchnię i odczekać do wyschnięcia. Czynność należy powtórzyć dwa razy i przejść do malowania ścian lub pozostawić je bez wykończenia. Środek można stosować także na powłoki farb malarskich, klejowych i emulsyjnych. Preparat nie odbarwia koloru farby.

Natomiast jeżeli tynk wydaje głuchy odgłos przy obstukiwaniu należy nanieść środek grzybobójczy na ścianę i usunąć pleśń, skażoną powłokę malarską lub warstwę tynku (z całej powierzchni objętej pleśnią wraz z obszarem 50 cm wokół niego). Następnie oczyszcza się podłoże i zaprawę spoinową pomiędzy cegłami. Na koniec w kilkugodzinnych odstępach spryskuje się lub maluje powierzchnię środkiem jeszcze dwukrotnie, wcierając preparat pędzlem dla zwiększenia głębokości penetracji.

Środek grzybobójczy Tytan Professional dostępny jest w opakowaniach o pojemności: 500 ml, 1 l i 5 l.

Źródło: Tynki, nr 4 (5) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak eliminować grzyby pleśniowe na elewacji?
Problem z porostem glonów i grzybów na elewacji
FFiL Śnieżka SA radzi: jak usunąć grzyb ze ścian?
Jak wyeliminować grzyby i pleśń ze ścian w łazience?
Grzyby na ścianach - jak z nimi walczyć radzi Baumit



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej