Strona główna | AktualnościStwórz kreatywną przestrzeń z farbami Sigma

Stwórz kreatywną przestrzeń z farbami Sigma

Kreatywne przestrzenie stymulują nie tylko twórczy rozwój, ale również sprzyjają integracji międzyludzkiej czy usprawniają komunikację. Dlatego na rozwijanie kreatywności warto postawić zarówno wśród najmłodszych, jak również w przestrzeni biurowej czy konferencyjnej. Szczególnie, że z nowymi farbami Sigma jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Pastelowe odcienie ścian, szarości w elementach wyposażenia wnętrz czy jasne dekoracje od dawna królują nie tylko w polskich domach, ale również przestrzeniach publicznych czy biurach. Do popularności tej estetyki z pewnością przyczyniło się również nadejście mody na skandynawskie, mocno jednorodne kolorystycznie wnętrza. Warto jednak pamiętać, że wyraziste, kreatywne przestrzenie, wprowadzają energię i efektywnie wpływają na rozwój zdolności twórczych nie tylko najmłodszych, ale również osób dorosłych. Dzięki najnowszej generacji farb tablicowych Sigma Memo Paint, w prosty sposób można stworzyć ciekawą i praktyczną dekorację nie tylko na ścianie, ale również na frontach mebli czy blatach.

Nieograniczona paleta kolorystyczna

Kreatywna przestrzeń do rysowania w pokoju dziecka, funkcjonalna tablica na zapiski w kuchni czy oryginalna dekoracja na komodzie w salonie? Z farbami Sigma Superlatex Classic i Sigma Memo Paint w wygodny i trwały sposób można zrealizować pomysł na każdą kreatywną przestrzeń w domu. Lateksowa farba Superlatex Classic tworzy pierwszą, kolorową warstwę na powierzchni, którą następnie pokrywa się warstwą transparentnego lakieru Memo Paint, dzięki czemu powstaje specjalna powierzchnia tablicowa. Co ważne, większość występujących na rynku rozwiązań tego typu, ma mocno ograniczoną paletę kolorystyczną. Farba Superlatex Classic jest dostępna w 6000 odcieni, dzięki czemu niezależnie od charakteru czy wystroju wnętrza, każdy dopasuje produkt do indywidualnych oczekiwań. Powierzchnia tablicowa na ścianie, froncie szafki czy blacie to kreatywna przestrzeń do rysowania oraz nauki pisania dla najmłodszych, po której można pisać przy pomocy markerów sucho ścieralnych i kredowych. Sprawdzi się również w biurach, salach konferencyjnych czy pokojach spotkań, czyli wszędzie tam, gdzie potrzeba wymieniać pomysły i tworzyć kreatywne rozwiązania. Farba Superlatex Classic dzięki antyrefleksyjnej formule optycznie niweluje refleksy świetlne i sprawia, że wszelkie nierówności podłoża i załamania, gdzie zazwyczaj skupiają się promienie słoneczne, są maskowane. Dzięki temu wraz z wysokopołyskową Memo Paint tworzą system produktów, które idealnie sprawdzą się nie tylko w domu czy biurze, ale również w przedszkolach czy świetlicach dla dzieci. W zależności od potrzeb farbą można pomalować całą ścianę lub tylko jej fragment, front ulubionej szafki czy blat stolika, przy którym dziecko spędza czas.

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Kreatywna powierzchnia podlega ciągłej eksploatacji, dlatego oprócz zalet estetycznych, bardzo ważne są również właściwości użytkowe związane ze zmywalnością i czyszczeniem. Lakier Sigma Memo Paint tworzy powierzchnię nie tylko trwałą, o wysokim połysku, ale również odporną na zabrudzenia. Ponadto, pomalowana powierzchnia cechuje się pierwszą klasą odporności na ścieranie wg normy PN-EN 13300. Łatwe czyszczenie przy pomocy gąbek i środków do tablic suchościeralnych sprawia, że lakier jest doskonałym rozwiązaniem nawet przy najbardziej kreatywnych maluchach. Dzięki swojej uniwersalności, produkt nadaje się na aplikację na wszelkiego rodzaju powierzchniach - płytach gipsowo-kartonowych, betonie architektonicznym, płytach drewnianych i drewnopochodnych - uprzednio pomalowanych farbą lateksową Superlatex Classic. Dla optymalnego efektu wystarczy tylko jedna warstwa lakieru, który już po upływie 6 dni cechuje się pełną funkcjonalnością.

Zapraszamy do obejrzenia filmu inspiracyjnego:


Źródło i zdjęcia: Sigma

CZYTAJ WIĘCEJ

Sigmaresist Immun - antybakteryjna farba z jonami srebra
Farby w pokoju dziecięcym - Sigma Ceramic Clean i Memo Paint
Sigma Color Tester - najlepszy przyjaciel projektanta
Czas na remont? Przegląd topowych farb do wnętrzDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Akustyka w obiektach sportowych

Sale i baseny to pomieszczenia o dużym czasie pogłosu, który sprawia, że rozchodzący się w nich dźwięk dociera zniekształcony do adresatów, a jego natężenie powoduje zmęczenie. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać, wprowadzając do takich budynków powierzchnie dźwiękochłonne. Przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce. Czytaj więcej