Strona główna | ProduktyThermatynk-SI - tynk 2 w 1

Thermatynk-SI - tynk 2 w 1

Jaki rodzaj tynku wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Zakup wyprawy zależy często od funkcji, jaką ma ona spełniać na ścianie. A gdyby tak połączyć istotne właściwości wybranych grup produktów…?

THERMATynk-SI to cienkowarstwowy, strukturalny tynk silikatowo-silikonowy firmy ARSANIT. Służy on do wykonywania powłok dekoracyjnych na zewnątrz i wewnątrz budynków, na powierzchniach mineralnych takich jak m.in.: beton, tynki cementowe i cementowo-wapienne. Produkt sprawdzi się szczególnie przy wykończeniu ścian stanowiących przegrodę o wysokiej paroprzepuszczalności.

Wyrób stanowi gotową masę o konsystencji pasty, w której skład wchodzą głównie: szkło wodne, emulsja silikonowa, dyspersja polimeru akrylowego i domieszki modyfikujące. Dzięki zawartości silikonu, po wyschnięciu preparat tworzy hydrofobową wyprawę tynkarską, która wyróżnia się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne oraz dobrą przyczepnością do podłoży mineralnych. Z kolei potasowe szkło wodne, charakterystyczne dla tynków silikatowych gwarantuje naturalną ochronę elewacji przed rozwojem grzybów i pleśni a także wysoką paroprzepuszczalność.

Charakterystyka produktu:
  • Temperatura stosowania: od +8°C do +25°C
  • Czas wstępnego przesychania: ok. 15 min
  • Dostępne uziarnienie w mm: baranek (1,0/1,5/2,0/2,5) kornik (1,5/2,0/2,5)
  • Opakowanie: 25 kg
  • Cena brutto wg producenta: 216,17 zł/kolor biały, opakowanie 25 kg
Źródło i zdjęcie: Arsanit

CZYTAJ WIĘCEJ

Dekoracyjny tynk mozaikowy ThermaTynk-M firmy Arsanit
Kompleksowe ocieplenie ścian - system Therma+ firmy Arsanit
Arsanit: Korzystanie z środków przyspieszających wiązanie i wysychanie
Firma Arsanit wyróżniona Certyfikatem Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy
Arsanit uhonorowany certyfikatem "Firma Godna Zaufania"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej