Strona główna | ProduktyTynk rolkowy - efektowne wykończenie elewacji

Tynk rolkowy - efektowne wykończenie elewacji

Atrakcyjne motywy zdobnicze na elewacjach powstają na bazie specjalistycznych materiałów budowlanych. Bardzo ważne jest użycie tynku, dzięki któremu taka realizacja będzie łączyć walory estetyczne z niezbędną trwałością.

Tynk rolkowy BOLIX TR to rozwiązanie umożliwiające wykonywanie na ścianach ciekawych efektów dekoracyjnych. Ten modelowany, akrylowy, cienkowarstwowy preparat charakteryzuje się elastycznością, niską nasiąkliwością, a także odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz porastanie przez glony i grzyby.  Oferowany w szerokiej gamie stabilnych kolorów, sprawdza się w aranżacjach wewnątrz i na zewnątrz budynków.  Produkt można stosować np. na podłożach z betonu, gipsu, drewna, tynku cementowo-wapiennego, płyt drewnopodobnych czy na systemach ociepleń (warstwa zbrojąca z siatki, zatopiona w kleju).

Wybrane struktury dekoracyjne i wzory tworzone są na warstwie tynku w oparciu o użycie odpowiednich narzędzi oraz ewentualnych szablonów (np. efekt cegły). W połączeniu z innymi preparatami (jak farba akrylowa czy preparat lazurujący) tworzy na ścianach efekty nawiązujące do takich motywów, jak deska, beton i in.

Informacje techniczne:
  • Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie nakładania i wiązania: od +5°C do +25°C
  • Uziarnienie: ok. 0,5 mm
  • Orientacyjne zużycie: Na płaskim, odpowiednio przygotowanym podłożu zużycie oscyluje w granicach 1 kg/m2/1 mm grubości.
  • Opakowanie: 30kg
  • Cena brutto wg producenta: od 268 zł brutto (w zależności od opakowania i koloru)

Źródło i zdjęcie: Bolix

CZYTAJ WIĘCEJ

Niestraszne mu glony i grzyby - Bolix KA 1,5 Complex
Bolix HD Silver - ocieplenie i ochrona
25 lat firmy Bolix
Design Collection - nowa kolekcja dekoracji ściennych Bolix



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej