Strona główna | AktualnościWacker w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Wacker w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w roku swego dziesięciolecia zyskuje coraz większe znaczenie jako reprezentant branży ETICS. W działalność organizacji zaangażowała się kolejna już w ostatnich tygodniach firma - Wacker-Chemia Polska, wchodząca w skład globalnego koncernu chemicznego Wacker.
"Za naszym przystąpieniem do SSO stoi chęć wspierania wszelkich szeroko rozumianych działań rynkowych, propagujących wśród lokatorów i użytkowników budynków nowoczesny, proekologiczny, a jednocześnie ekonomiczny styl życia" - mówi Dariusz Biesiekierski, menedżer sprzedaży polimerów i dyspersji dla budownictwa. "Firma Wacker posiada wieloletnie doświadczenie i niezbędne techniczne know-how, by dzielić się swoją wiedzą w zakresie uszlachetniających dodatków, m.in. proszków redyspergowalnych i dyspersji polimerowych, przeznaczonych do stosowania w systemach ETICS, istotnym elemencie budownictwa energooszczędnego. Globalny rynek branży budowlanej związanej z systemami ociepleń, stanowi znaczącą część naszego portfolio. Dlatego też jesteśmy bardzo zainteresowani, poprzez aktywny udział w pracach SSO, wspieraniem rozwoju krajowego rynku ETICS" - dodaje przedstawiciel spółki Wacker.

Jacek Michalak, prezes SSO, podkreśla rolę, jaką w Stowarzyszeniu odegrać może firma o takim zasięgu i kompetencjach: "Wacker to wiodący na świecie producent redyspergowalnych żywic proszkowych, jednego z podstawowych składników nowoczesnych materiałów budowlanych. Liczymy więc zwłaszcza na duży wkład specjalistów Wacker w prace Komisji Technicznej SSO, zrzeszającej najlepszych w kraju praktyków w dziedzinie systemów ociepleń, którzy wspólnie przygotowują wzorcowe dla branży wytyczne i zalecenia techniczne oraz jakościowe".

Źródło i grafika: Wacker

CZYTAJ WIĘCEJ

Dekada SSO według prezesów Stowarzyszenia



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej