Strona główna | AktualnościWizytacja firmy Atlas

Wizytacja firmy Atlas

28 lutego 2013 r., w przeddzień XX Targów Budownictwa INTERBUD 2013, siedzibę firmy Atlas w Łodzi oraz zakład produkcyjny w Zgierzu odwiedzili przedstawiciele zagranicznych mediów branżowych.

Dziennikarzy z Czech, Rosji, Kazachstanu i Ukrainy powitał w siedzibie firmy wiceprezes Grupy Atlas Jacek Michalak, który na spotkaniu zaprezentował gościom historię firmy, profil gospodarczy poszczególnych spółek wchodzących w skład Grupy oraz jej szeroką ofertę rynkową. Fakty i liczby uzupełniały ciekawostki dotyczące poszczególnych surowców, produktów i ich powstawania.

Zdecydowanie największe zainteresowanie większości gości wzbudziły informacje dotyczące współpracy z białoruskim Tajfunem. Na przykładzie Fundacji Dobroczynności Atlas i Atlasa Sztuki, goście zapoznali się również z naszymi działaniami prowadzonymi w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Drugim punktem programu była wizyta w zakładzie produkcyjnym firmy Atlas w Zgierzu, w którym dziennikarze zwiedzili m.in. magazyny wyrobów gotowych, linie produkcyjną suchych zapraw oraz halę produkcji mokrej. Przyjrzeli się fragmentom procesów produkcyjnych, systemowi sterowania i kontroli produkcji. Przewodnikami po zakładzie byli Dariusz Stobierski - Doradca Techniczny ds. Rynków Zagranicznych oraz Stanisław Bielejec, Kierownik Oddziału Produkcji Suchej.

Dziennikarze przybyli do Polski w ramach realizacji misji przyjazdowej Branżowego Programu Promocji Budownictwa w czasie Targów INTERBUD. Wizytę zorganizowała firma Interservis, członek Konsorcjum Polskiego Budownictwa realizującego Branżowy Program Promocji Budownictwa na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.









Źródło i zdjęcia: Atlas


CZYTAJ WIĘCEJ

ATLAS Filarem Polskiej Gospodarki
Kosmiczna reklama firmy ATLAS
Zaprojektuj z ATLASEM tor wyścigowy



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej