Strona główna | AktualnościWystartowała kolejna edycja konkursu Fasada Roku

Wystartowała kolejna edycja konkursu Fasada Roku

Konkurs Fasada Roku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród architektów, wykonawców i inwestorów. Dlatego też organizator, firma Baumit, postanowił ogłosić kolejną edycję plebiscytu. Tegoroczna, VI już odsłona konkursu, wystartowała w lutym 2013 r. Latem tego roku, okaże się, które realizacje architektoniczne zyskały przychylność jury, zdobywając główną nagrodę oraz zaszczytny tytuł Fasady Roku 2012.

Kolejna edycja Konkursu Fasada Roku przynosi wiele zmian w regulaminie plebiscytu, terminach zgłoszeń, a także sposobie przyznawania głównych nagród. Warto podkreślić, że obiekty do konkursu będzie można zgłaszać do 30.06.2013 r. Co istotne, zgłoszone realizacje powinny być oddane do użytku pomiędzy 01.01.2012 r. a 31.12.2012 r. Dodatkowym elementem jest możliwość głosowania przez Internautów na swoich faworytów, poprzez stronę internetową www.fasadaroku.pl. Warto jednak pamiętać, że każdy głosujący będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybraną realizację.

Ograniczenie to spowoduje, że głosy będą wartościowe i przemyślane. Każdy internauta, którego wytypowane obiekty, w trzech kategoriach, pokryją się z decyzją Jury, otrzyma nagrodę rzeczową w postaci "notatnika na pomysły z przyszłością" z limitowanej kolekcji firmy Baumit. W sierpniu 2013 r. jury złożone z architektów, przedstawicieli branży budowlanej oraz reprezentantów mediów, oceni i dokona wyboru najciekawszych obiektów, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit.

Zwieńczeniem Konkursu Fasada Roku 2012 będzie uroczysta kolacja przygotowana dla zwycięzców, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Ponadto realizacje które zwyciężą w krajowym plebiscycie wezmą też udział w międzynarodowym konkursie Baumit Life Challenge.

Kolejna edycja Konkursu Fasada Roku przynosi również zmiany w kategoriach. Tym razem są cztery - "Budynek nowy", "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "Budynek z wielkiej płyty" oraz "Budynek po renowacji". Optymalizacja kategorii z pewnością podniesie atrakcyjność konkursu i spowoduje jeszcze większą konkurencję w poszczególnych grupach.

Podobnie jak w ubiegłych latach do Konkursu Fasada Roku obiekty zgłaszać mogą architekci, projektanci, biura projektowe lub architektoniczne, inwestorzy oraz wykonawcy. Zgłoszenia można przesyłać pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub składać osobiście w siedzibie firmy Baumit. Alternatywnie zgłoszenia można dokonać korzystając interaktywnego formularza, dostępnego online na stronie www.fasadaroku.pl

Komplet dokumentów powinien zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy a w nim nazwę zgłaszanego budynku, dokładny adres obiektu, potwierdzenie wykorzystania materiałów firmy Baumit oraz zgodę autora projektu na wykorzystanie go w Konkursie Fasada Roku. Dodatkowo należy dołączyć dokumentację zdjęciową z przeprowadzonej realizacji. Firma Baumit przygotowała dla zwycięzców, w każdej kategorii, nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł, a także statuetki oraz certyfikaty potwierdzające wygraną.

"Zainteresowanie konkursem Fasada Roku w każdym roku regularnie zwiększało się. Po rekordowej edycji - pod względem ilości zgłoszeń - plebiscytu z 2011 roku postanowiliśmy, że musimy zorganizować kolejną odsłonę Fasady Roku. Zmieniając zasady przyznawania nagród chcieliśmy nieco odświeżyć formułę konkursu oraz uatrakcyjnić rywalizację w poszczególnych kategoriach. Głęboko wierzę, że w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasz konkurs będzie cieszył się dużym powodzeniem i, że zarówno Internauci jak i konkursowe jury staną przed trudnym wyborem tej najlepszej realizacji" - wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Źródło i grafika: Baumit

CZYTAJ WIĘCEJ

Modernizacja fasad budynków z "wielkiej płyty"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej