Strona główna | AktualnościZmiany w ofercie produktowej firmy Knauf Insulation

Zmiany w ofercie produktowej firmy Knauf Insulation

Od 2 marca 2015 roku nastąpią zmiany w ofercie Knauf Insulation, które dotyczyć będą nowych nazw produktów. Firma wprowadza także nowy system pakowania swoich wyrobów oraz cennik na 2015 rok.
"W związku z dbałością o rynkową przejrzystość w komunikacji naszych produktów z wełny mineralnej, od 2 marca 2015 r. wprowadzamy zmiany w ich nazewnictwie. Nowe nazwy w pełniejszy sposób odzwierciedlają właściwości wybranych produktów z naszej oferty" - tłumaczy Dariusz Adamski, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

Nowe nazwy produktów z wełny mineralnej w ECOSE ® Technology:
  • TP 115 = AKUSTIK BOARD
  • TP 116 = NATURBOARD 037
  • TPM 135 = NATURBOARD 035
  • TP 138 = NATURBOARD 032
  • TI 140 Dec = DECIBEL
Firma Knauf Insulation zmienia również system pakowania płyt z wełny mineralnej. Nowy system pakowania, który będzie obowiązywał również od 2 marca 2015 r., dotyczy trzech produktów: Akustik Board (TP 115), Naturboard 037 (TP 116). Ekoboard i zakłada:
  • mniej płyt w paczce - łatwiejsze operowanie produktem na budowie, noszenie materiału przez wykonawcę;
  • więcej paczek na palecie - dzięki nowemu sposobowi pakowania jedna paleta oznacza więcej metrów sześciennych wełny mineralnej na palecie, zajmując mniej miejsca w samochodzie i w magazynie.
Zmianie ulegną także ceny wełny mineralnej Knauf Insulation, które w przypadku produktów w rolkach zmienią się o 2,5%, a produktów w płytach o 3,5% wobec cen z ubiegłego roku. Nowy cennik uwzględniający wszystkie powyższe zmiany, zostanie opublikowany na stronie internetowej www.knaufinsulation.pl w dniu 2 marca 2015 r.

Źródło i zdjęcie: Knauf Insulation
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej