Strona główna | RealizacjePłyty gipsowo-włóknowe fermacell w realizacji firmy Szreder A.C.

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell w realizacji firmy Szreder A.C.

Szreder A.C. to jedna z najbardziej doświadczonych i polecanych firm na polskim rynku. Jej oferta obejmuje m.in. budowę domów energooszczędnych i pasywnych w systemie szkieletowym prefabrykowanym. Jedną z ostatnich realizacji firmy był dom jednorodzinny we Wrocławiu, gdzie wykorzystano produkty fermacell.

W swoich realizacjach Szreder A.C. wykorzystuje jedynie sprawdzone rozwiązania. Z tego względu technologia szkieletowa proponowana przez firmę opiera się na renomowanych produktach takich marek jak: Steico (ekologiczne materiały izolacyjne i konstrukcyjne), Fermacell (systemy suchej zabudowy), Pro Clima (membrany i folie dachowe, paroizolacja), Simpson Strong-Tie (łączniki ciesielskie), Zehnder i Nikol (systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła), Ekoteh (kotły elektrodowe), Bachl (materiały izolacyjne do fundamentów, podłóg i dachów) oraz wielu innych liderów zaawansowanego technologicznie budownictwa.


Jedną z ostatnich realizacji wykonanych przez przedsiębiorstwo Szreder A.C. był dom we Wrocławiu. Budynek wykonano w standardzie Gold, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła ścian osiągnął poziom U=0,15 W/m2K. Roboty budowlane prowadzone były w IV kwartale 2013 r. (wykonanie płyty fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym i prefabrykacja ścian w hali produkcyjnej) oraz I kwartale 2014 r. (montaż budynku do stanu surowego otwartego z pełną izolacją termiczną i akustyczną, a także wyposażenie go w instalacje: C.O. + C.W.U. na bazie kotła gazowego Brötje 3,5-14 kW, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w oparciu o rekuperator Nikol 320 oraz instalację wod-kan.


W całym domu zastosowano systemy suchej zabudowy oparte o płyty gipsowo-włóknowe fermacell. Łączna powierzchnia płyt to 392 m2. W maju 2014 r. wykonano ponadto elewację zewnętrzną, na którą składały się tynk natryskowy Lakma Porolit oraz pomalowane bezbarwną lakierobejcą deski ozdobne firmy Seca. Wrocławski dom został zrealizowany na podstawie autorskiego projektu "A.C. 106".


Zestawienie płyt fermacell, które zastosowano w czasie realizacji inwestycji:

1. Płyty 12,5 mm
a) ściany zewnętrzne: 102,2 m2
b) ściany działowe: 155,2 m2
c) łącznie: 257,4 m2

2. Płyty 10 mm
a) sufity parteru: 59,9 m2
b) sufity poddasza: 74,7 m2
c) łącznie: 134,6 m2

3. Łączna powierzchnia (płyty 12,5 mm + 10 mm): 392 m2

Michał Szreder, właściciel firmy Szreder A.C.:

"Przy doborze materiałów do budowy ekologicznych obiektów energooszczędnych kierujemy się możliwie najwyższą jakością produktów, ze szczególnym naciskiem na ich właściwości techniczne, niezawodność oraz wpływ na środowisko i zdrowie użytkowników budynków. Systemy suchej zabudowy fermacell spełniają wszystkie założenia naszej koncepcji budowy nowoczesnych obiektów szkieletowych i idealnie współgrają z innymi komponentami oferowanej przez nas technologii.


Płyty gipsowo-włóknowe, najczęściej wykorzystywany przez naszą firmę materiał z szerokiej gamy produktów fermacell, zapewniają doskonałą stabilizację konstrukcji, ochronę przeciwpożarową i izolacyjność akustyczną, posiadają dużą wytrzymałość, a także wysoką odporność na wilgoć przy jednocześnie niskim współczynniku oporu dyfuzyjnego pary wodnej. Bardzo istotną kwestią jest również łatwy montaż, obróbka i wykończenie ostateczne płyt gipsowo-włóknowych, co w konsekwencji redukuje koszty robocizny i pozwala zaoferować inwestorowi znakomity system w przystępnej cenie".


Źródła i zdjęcia: fermacell, Szreder A.C.

CZYTAJ WIĘCEJ

Łatwiejsze projektowanie systemów suchej zabudowy FERMACELL
Masy szpachlowe fermacell
Technologia fermacell greenline w hamburskiej klinice diakonicznej
Płyty Fermacell Powerpanel H2O na basenie w niemieckim Hildesheim
Systemy fermacell w konstrukcji modułowej przedszkola w Piastowie
Nowości Fermacell ułatwią montaż systemów suchej zabudowy
Systemy suchej zabudowy fermacell - zaktualizowany katalog
Systemy suchej zabudowy fermacell w centrum ICE Kraków
Własny dom? Do it yourself...
Produkty fermacell w drewnianych domach na obrzeżach Wiednia
Rusza cykl szkoleń fermacell
Polsko-Niemiecka szkoła w Warszawie wykończona produktami marki fermacell
Produkty fermacell użyte przy rozbudowie fabryki Steico
Fermacell Aestuver - płyta do zabezpieczeń przeciwpożarowych



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej