Strona główna | RynekFirma Dolina Nidy została laureatem III edycji Konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie"

Firma Dolina Nidy została laureatem III edycji Konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie"

Dolina Nidy, producent materiałów wykończenia wnętrz, powstających z naturalnego kamienia gipsowego, została laureatem III edycji Konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie". Przedstawiciele należącej do Grupy Atlas spółki odebrali nagrodę w czasie uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

Decyzję o przyznaniu nagrody Dolinie Nidy podjęli członkowie Kapituły, pod przewodnictwem Michała Kiełszni - Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.brady miały miejsce 25 września w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7 września w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konkurs "Ekoodpowiedzialni w biznesie" jest organizowany od 2011 roku przez firmę ABRYS, właściciela portalu Ecomanager.pl. Oceniane w nim są inicjatywy przedsiębiorstw z sektora przemysłu, które minimalizują wpływ wytwarzanych produktów na środowisko naturalne. Komisja konkursowa ocenia działania podejmowane przez firmy w roku poprzedzającym daną edycję.

"Zwycięstwo w konkursie "Ekoodpowiedzialni w biznesie" to prestiżowe wyróżnienie dla naszej firmy oraz potwierdzenie obranego przez nas rozwoju technologicznego" - mówił po otrzymaniu nagrody Jacek Koźlecki, Prezes Zarządu spółki Dolina Nidy. "Oceny zgłoszeń dokonuje komisja, w której skład wchodzą eksperci w dziedzinie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska i organizacji pozarządowych. Tym bardziej cieszymy się, że nasze działania zostały docenione przez tak szanowne grono, choć oczywiście jesteśmy w pełni świadomi tego, że bycie ekoodpowiedzialnym to nieustająca praca nad udoskonalaniem możliwości ochrony przyrody".

Komisja konkursowa doceniła strategię Doliny Nidy, w której cele ekonomiczne są ściśle powiązane z celami proekologicznymi. Wśród działań, które złożyły się na bardzo wysoką ocenę spółki znalazła się minimalizacja zużycia energii i emisji zanieczyszczeń, optymalne wykorzystanie surowców i paliw, a także perspektywiczna i trwała ochrona zasobów, jakimi dysponuje zakład. Dodatkowo, kapituła doceniła nieustające modernizacje na rzecz udoskonalania procesów produkcyjnych i uruchamiania najnowocześniejszych technologii oraz angażowania środków na cele proekologiczne w ramach możliwości ekonomicznych firmy.

"Jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną i czujemy się zobowiązani wobec naszych pracowników, kontrahentów, klientów, społeczności lokalnej, jak i całego społeczeństwa do przestrzegania wszystkich przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Dbamy, by nasze produkty powstawały nie tylko w zgodzie z najwyższymi standardami jakości dotyczących materiałów budowlanych, ale również przepisami dotyczącymi ekologii, co doskonale odzwierciedla nasze hasło "Gipsy zdrowe z natury"  - dodaje Jacek Koźlecki.

Tytuł firmy "Ekoodpowiedzialnej w biznesie" nie jest pierwszym wyróżnieniem dla Doliny Nidy w obszarze ochrony środowiska. Proekologiczne działania firmy doceniono już wcześniej, o czym świadczy przyznany w 2007 r. certyfikat EMAS. To europejski system ekozarządzania zgodny z międzynarodową normą ISO 14001, pozwalający w pełni nadzorować wpływy środowiskowe. Uwzględnia wszystkie aspekty środowiskowe w kierowaniu firmą, planowaniu działalności z ograniczeniem i eliminowaniem negatywnego oddziaływania na środowisko.

Dolina Nidy to także laureat konkursów takich jak Złote Berło Jakości (2008), XVI edycja Polskiej Nagrody Jakości (2010) czy Najwyższa Jakość Quality International  2012 (Złote Godło w kategorii QI Order - zarządzanie najwyższej jakości).






Źródło i zdjęcia: Dolina Nidy

CZYTAJ WIĘCEJ

Tynki gipsowe Doliny Nidy
Alfa, Beta, Zeta...
Docenieni za troskę o środowisko - Dolina Nidy w projekcie "Caring for Climate"



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej