Strona główna | RynekParoc otrzymał ważną nagrodę na Światowej Konferencji Branży Izolacyjnej

Paroc otrzymał ważną nagrodę na Światowej Konferencji Branży Izolacyjnej

Grupa Paroc, producent energooszczędnych produktów i rozwiązań w dziedzinie izolacji, została wybrana Firmą Roku Branży Izolacyjnej podczas corocznej Światowej Konferencji Branży Izolacyjnej.

Konferencja odbyła się pod koniec września b.r. na Łotwie i zgromadziła producentów izolacji, ekspertów z branży budowlanej oraz pracowników naukowych z 19 krajów, w tym z Korei Południowej oraz Kanady.

Podstawą do przyznania Grupie Paroc nagrody Światowa Firma Roku Branży Izolacyjnej 2012 (Global Insulation Company of the Year 2012) jest jej pionierska rola w obszarze wpływów na środowisko naturalne. Jury konkursu zwróciło także uwagę na innowacyjne rozwiązania Paroc dla projektów renowacyjnych.

W swojej działalności Paroc kładzie ogromny nacisk na równoważenie skutków ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. Znajduje to odzwierciedlenie w pracy firmy na rzecz najbardziej wydajnego wykorzystywania surowców i energii.

"Wysoka wydajność energetyczna środowiska architektonicznego jest tematem aktualnym na całym świecie. Rozwiązania branży izolacyjnej odgrywają kluczową rolę w przejściu do zrównoważonych, pasywnych i zeroenergetycznych budynków" - mówi Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc.

Źródło: Grupa Paroc
Zdjęcie: globalinsulation.com

CZYTAJ WIĘCEJ

Grupa Paroc publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju
Nowa jakość PAROC CGL 20cy oznacza mniejsze straty ciepła
Grupa Paroc otworzyła nowy zakład produkcyjny w Rosji
Paroc udostępnia rysunki CAD dla budynków oszczędnych energetycznie
Nowe rozwiązania Paroc przeznaczone dla fasad otynkowanych
Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Paroc za 2013 rok opublikowany



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej