Strona główna | AktualnościCzwarta fabryka firmy Baumit

Czwarta fabryka firmy Baumit

4 września 2009 roku odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod czwartą fabrykę firmy Baumit w Polsce.

Uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod czwartą fabrykę firmy Baumit w Polsce. Drugi z prawej prezes zarządu Baumit Ryszard Szymański
Fot. Baumit

W uroczystości – zorganizowanej na działce w Pobiedziskach, na której będzie zlokalizowana inwestycja – wzięło udział blisko 160 zaproszonych gości. Znaleźli się wśród nich m.in. klienci, kontrahenci, kooperanci i dostawcy Baumit, przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy Budimex, a także reprezentanci władz samorządowych – Wicewojewoda Wielkopolski – Przemysław Pacia, Starosta Poznański – Jan Grabkowski oraz Burmistrz Pobiedzisk – Michał Podsada.

Dzięki inwestycji w regionie powstanie kolejne 80–100 miejsc pracy. Budowa fabryki, której wartość to ponad 16 mln euro, podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności powstaną hala produkcji mieszanek suchych o powierzchni ok. 2300 m² z 57-metrową wieżą technologiczną oraz tereny magazynowe i drogi dojazdowe. Drugi etap to budowa hali produkcji mieszanek mokrych.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie ma nastąpić w przyszłym sezonie budowlanym. W 2010 roku zakład ma wyprodukować 150, a w 2011 250 tys. ton materiałów.

Już teraz Baumit zastanawia się nad lokalizacją piątego zakładu, w którym chciałby produkować przede wszystkim wyroby na bazie gipsu.

Źródło: Tynki, nr 4 (5) 2009





CZYTAJ WIĘCEJ

Baumit rozpoczyna działalność we Francji
Mozaikowy tynk dekoracyjny Baumit MosaikTop
Baumit Life Challenge, czyli Europejska Fasada Roku



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej