Strona główna | AktualnościBaumit Life Challenge, czyli Europejska Fasada Roku

Baumit Life Challenge, czyli Europejska Fasada Roku

Konkurs Fasada Roku organizowany jest w kilku europejskich krajach, w których swoje oddziały ma międzynarodowy koncern Baumit. Zmagania architektów, inwestorów oraz wykonawców o tytuł najlepszej fasady są niezwykle popularne w Polsce, Czechach, Bułgarii oraz na Słowacji. Na Węgrzech Fasada Roku to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów architektonicznych w kraju. W tym roku zwycięscy krajowych konkursów będą mieli okazję powalczyć o tytuł najlepszej europejskiej fasady. Life Challenge pozwoli wyłonić realizacje, które zachwycą międzynarodowe jury złożone z 7 wybitnych architektów z Europy, w tym również z Polski. Tytuł najlepszej europejskiej fasady zdobędą obiekty, których elewacje zostały stworzone z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury.
Konkurs Life Challenge rozgrywany będzie w czterech kategoriach: "Dom jednorodzinny", "Dom wielorodzinny", "Budynek niemieszkalny" oraz "Renowacja budynku zabytkowego". Każdy kraj powinien stworzyć reprezentację składającą się z 12 obiektów zgłoszonych do konkursu, czyli 3 realizacje przyporządkowane do każdej z kategorii. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 28.02.2014 r.

Jeśli dany kraj organizuje konkurs Fasada Roku to Life Challenge jest traktowany jako międzynarodowe rozszerzenie plebiscytu. Warto podkreślić, że obiekty zostaną dopuszczone do konkursu, jeśli spełnią podstawowe wymogi. Warunkiem koniecznym jest ukończenie realizacji do końca 2013 r., wykorzystanie podczas remontu elewacji produktów firmy Baumit oraz zakwalifikowanie projektu do jednej z czterech konkursowych kategorii. Zgłoszenie obiektu do konkursu wymaga dostarczenia dokumentacji zdjęciowej obrazującej walory budynku oraz opisu projektu sporządzonego przez architekta, który będzie przybliżać zamierzenia inwestora, filozofię wykonania oraz szczególne cechy przeprowadzonych prac.

Konkursowe jury złożone z 7wybitnych architektów z Europy, w tym również z Polski wybierze spośród wszystkich zgłoszeń jednego zwycięzcę kategorii. Dodatkowo z grona 4 faworytów zostanie wybrany zdobywca Life Challenge Award, czyli bezapelacyjny zwycięzca międzynarodowej edycji konkursu Fasada Roku. Obrady jury odbędą się w Wenecji w lipcu 2014 podczas trwania 14. Biennale Architektury.

"Konkurs Baumit Fasada Roku już od lat z powodzeniem organizowany jest w kilku europejskich krajach. Life Challenge będzie w tych krajach rozszerzeniem konkursu na arenę międzynarodową, w pozostałych zaś, tam gdzie konkurs Fasada Roku nie jest organizowany będzie okazją do wyróżnienia najciekawszych realizacji budowlanych, na których zastosowano kompletną technologię Baumit.  Po raz pierwszy obiekty z kilkunastu krajów europejskich będą walczyły o miano najlepszej europejskiej fasady. Międzynarodowe potyczki z pewnością wywołają wiele emocji, ale także pozwolą porównać poziom realizowanych projektów pomiędzy wieloma krajami" - podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Źródło i grafika: Baumit

CZYTAJ WIĘCEJ

Czwarta fabryka firmy Baumit
Finał III edycji konkursu Baumit Fasada Roku
Baumit otwiera fabrykę
Baumit zwiększa zaangażowanie na Ukrainie
Perfekcyjne tynkowanie mieszankami Baumit
Jacek Czyżewicz nowym Prezesem firmy Baumit
Baumit zwiększa zaangażowanie na Ukrainie
Baumit BetonKontakt - podkład wzmacniający przyczepność tynków gipsowych do betonu
Baumit zaprezentował katalog produktów na 2013 r.
Baumit openTop - oddychający tynk dekoracyjny
Baumit organizuje konkurs Fasada Roku
Baumit rozpoczyna działalność we Francji
Firma Baumit dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu we Wrocławiu
Modernizacja fasad budynków z "wielkiej płyty"
Startuje kolejna edycja konkursu Fasada Roku organizowanego przez firmę Baumit
Firma Baumit ogłasza wyniki Konkursu Fasada Roku 2012
Baumit Fasada Roku 2013: 212 powodów do dumy



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej