Strona główna | RealizacjeFirma Baumit dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu we Wrocławiu

Firma Baumit dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu we Wrocławiu

Inicjatywa WrOpenUp została powołana do życia, by promować Wrocław jako miasto otwarte na inne kultury i narody. Twórcy tej akcji organizują w stolicy Dolnego Śląska wiele przedsięwzięć, które mają przybliżyć mieszkańcom obyczaje oraz tradycje przedstawicieli narodów z całego świata. Jedną z nich jest zainicjowana w 2012 roku idea malowania murali wyrażających tolerancję i akceptujących wielokulturowość. Tym razem wielkogabarytowe dzieło powstało na ścianie jednej z kamienic przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu. Uroczystego odsłonięcia muralu dokonano pod koniec czerwca 2013. Projekt nie zostałby zrealizowany bez wsparcia firmy Baumit, która dostarczyła farby potrzebne do wykonania muralu.

Ściana kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38 we Wrocławiu, którą zdobi nowy mural

Celem kampanii WrOpenUp jest propagowanie otwartości i akceptacji wobec różnorodności etnicznej oraz kulturowej. Powstałe w ostatnim czasie malowidło przy ulicy Sienkiewicza 38 jest elementem ilustrującym założenia tej akcji. Projekt muralu wykonał młody, wrocławski artysta Bartosz Maria Ślusarski "LockyLocksmith", specjalizujący się w streetarcie. Zrealizował go Rafał Kaufhold. Malowidło emanuje ekspresją barw i zaciekawia lokalnym akcentem, czyli Mostem Grunwaldzkim.

Realizowane przez WrOpenUp akcje są wspierane przez wrocławskie firmy, instytucje oraz urzędy, których zadaniem jest promowanie wizerunku miasta. Jedną z firm, która włączyła się do najnowszej inicjatywy WrOpenUp jest firma Baumit, producent materiałów budowlanych, która przekazała farby elewacyjne niezbędne do wykonania malowidła. Odcienie farb zostały wybrane z największej w Europie palety kolorów tynków i farb elewacyjnych Baumit Life, która zawiera całe spektrum odcieni od pastelowych po niezwykle intensywne. Dzięki temu mural jest bardzo wyraźny, żywy i z powodzeniem oddaje zamysł artystyczny autora obrazu.

"Jesienią 2012 r. realizowaliśmy wspólnie z fundacją WrOpenUp akcję malowania muralu przy ulicy Kościuszki 76. Owocem tej współpracy było niezwykle okazałe dzieło propagujące tolerancję i akceptację przedstawicieli innych kultur. Nie mogło nas zatem zabraknąć przy kolejnej odsłonie projektu i kontynuowaniu tej idei. Przekazane przez firmę Baumit farby elewacyjne posłużyły do powstania kolejnego muralu we Wrocławiu. Tym razem malowidło ozdobiło ścianę jednej z kamienic przy ulicy Sienkiewicza. Projekt jest niezwykle atrakcyjny wizualnie, a wykonanie odzwierciedla ideę przyświecającą konceptowi całej kampanii. Firma Baumit to międzynarodowy koncern i -z założenia, w działanie firmy, wpisuje się otwartość na inne kultury i narody. Naturalnym zatem jest, że firma Baumit znalazła się wśród instytucji wspierających inicjatywę WrOpenUp" - wyjaśnia Renata Hoffman, P.O. Managera ds. Marketingu w firmie Baumit.

Źródło i zdjęcie: Baumit

CZYTAJ WIĘCEJ

Jacek Czyżewicz nowym Prezesem firmy Baumit
Baumit zwiększa zaangażowanie na Ukrainie
Wrocławskie murale malowane farbami Baumit
Baumit zaprezentował katalog produktów na 2013 r.
Road Show Baumit - Misja Innowacja
Baumit rozpoczyna działalność we Francji
Baumit Life Challenge, czyli Europejska Fasada Roku
Stwórz najlepszy projekt murala z okazji 95-lecia polskiego lotnictwa
Startuje kolejna edycja konkursu Fasada Roku organizowanego przez firmę Baumit
Farby Sikkens niezwykłym dopełnieniem fasady stadionu PGE Arena
Wrocławskie "Przejście" przez sztukę - rewitalizacja zaniedbanych fasad
PPG Deco Polska: "Rękopis znaleziony w Saragossie" zilustrowany
Malowane wojsko wróciło do Dębicy - mural wykonany przy użyciu produktów Foveo TechDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej