Strona główna | AktualnościDrewniane sufity podwieszane

Drewniane sufity podwieszane

Niegdyś drewno było podstawowym materiałem budowlanym. Zanim ponownie wróciło do łask, architekci przez wiele lat zastępowali je kamieniem, cegłą, betonem czy metalem. Dziś w swoich projektach coraz chętniej do niego wracają.

W ostatnich latach drewno stało się bardzo modne i jest często wykorzystywanym materiałem w budownictwie. Stosuje się je zarówno jako element na elewacji domów jednorodzinnych, obiektów wielorodzinnych i użytkowych, ale także do wykańczania wnętrz. Ze względu na swoje walory estetyczne, drewno idealnie komponuje się z innymi materiałami takimi, jak cegła, beton, metal czy szkło. Jednocześnie kontrastuje z nimi, nadając budynkom i wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Z jednej strony to prosta i niewymuszona elegancja, z drugiej - nawiązanie do tradycji i natury, ale w nowoczesnym wydaniu. Ponadto drewno w naturalny sposób najbardziej kojarzy się z ekologią. Swoisty "drewniany" trend jest zatem coraz bardziej obecny i pożądany we współczesnej architekturze.

Naturalne drewno, jako element wykończeniowy, nie należy do najtańszych rozwiązań. Dlatego najczęściej spotykane jest w przestrzeniach drogich hoteli, prestiżowych biurowców czy eleganckich salonów, gdzie stanowi ozdobę ich podłóg, ścian, a coraz częściej także sufitów.

"Drewno to wyjątkowy materiał, ceniony za swoje naturalne piękno i ciepło, jakie nadaje pomieszczeniu. Drewniane sufity podwieszane WOOD stanowią zatem luksusowy, nowoczesny element wykończenia. Zawieszone ponad przestrzenią wnętrza stają się w nim dekoracją samą w sobie" - mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong.

Szlachetna kolorystyka i ciepło naturalnego drewna wprowadza klimat pełen harmonii, ale i kontrastów. "Drewno jest idealnym tłem dla nowoczesnych, prostych i surowych form oraz detali. Stanowi doskonałe dopełnienie, a jednocześnie przeciwwagę dla chłodnego metalu, mlecznego szkła czy połyskliwego plastiku - elementów, które stale dominują we współczesnych wnętrzach" - dodaje Anna Baczkowska.

Źródło i zdjęcie: Armstrong

CZYTAJ WIĘCEJ

Odpowiednia akustyka dzięki sufitom podwieszanym Gyptone
Knauf AMF i Heradesign - dwie silne marki pod jednym dachem
Rockfon Eclipse - podwieszane wyspy sufitowe
A Book 2013 - katalog realizacji firmy Armstrong
Sufity podwieszane w trosce o oszczędności energetyczne
Bryła budynku otulona naturalnym drewnem - elewacja z sosny termo firmy DLH Poland
W służbie zdrowiu - Knauf AMF szkoli projektantów obiektów medycznych
Systemy sufitów podwieszanych z niebanalnym wzornictwem
Solidne wykończenie ścian - fornirowane panele ścienne
Gyptone Trap - nowy system uchylnie otwieranych sufitów podwieszanych
Sucha zabudowa: ściany drewnem dekorowane
Nowa era w projektowaniu sufitów podwieszanych



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej