Efekt dekoracyjny JEGER Velvet
W dobie ciągłej gonitwy i pośpiechu, warto stworzyć w otaczającej nas przestrzeni miejsce, w którym uporządkowana, wręcz ascetyczna stylistyka wnętrza pomieszczenia pozwoli nam się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku. Wojciech Rybiński, ekspert marki JEGER, podpowiada jak stworzyć eleganckie wnętrze w minimalistycznym stylu.
Popularną metodą odświeżenia wyglądu pomieszczeń jest pomalowanie ścian na inny kolor. Dzięki nowości na rynku - efektowi dekoracyjnemu JEGER Velvet - możemy nie tylko zmienić barwę, ale i samodzielnie stworzyć imponujący design salonu lub sypialni. JEGER Velvet to dostępny w szerokiej palecie stylowych barw efekt dekoracyjny do ścian, imitujący subtelną miękkość aksamitu. Szybkoschnąca, zmywalna, a przede wszystkim łatwa w aplikacji farba ułatwi nam samodzielne uzyskanie ekskluzywnego wykończenia powierzchni ścian.
Etap I - przygotowanie podłoża
"Podejmując decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu prac remontowych polegających na malowaniu ścian pamiętajmy, że pierwszym krokiem powinno być odpowiednie zabezpieczenie całego pomieszczenia. Unikniemy dzięki temu m.in. nieestetycznych kropel farby na podłodze lub zabrudzeń na framugach drzwi. Gdy już się z tym uporamy, możemy przejść do przygotowania podłoża, które przed nałożeniem farby powinno być czyste, suche oraz gładkie. Jeśli podłoże jest chłonne, powinniśmy je także zagruntować. Pozwoli to obniżyć koszty wykonania efektu i uelastyczni czas aplikacji. Ostatnim etapem przygotowania powierzchni jest nałożenie warstwy podkładowej. Zaleca się, by była ona tego samego koloru co efekt dekoracyjny, dzięki czemu zwiększy się jego wydajność" - podpowiada Wojciech Rybiński.
Etap II – zrób to sam!
"JEGER Velvet nadaje ścianom efekt wyraźnej struktury, którą możemy swobodnie kształtować przy użyciu podstawowych akcesoriów malarskich, takich jak paca, pędzel, czy zwykła gąbka. To, jak ściana będzie wyglądać finalnie, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i kreatywności”- informuje ekspert i kontynuuje: "Fascynujący rezultat załamania światła oraz wrażenie delikatnej miękkości aksamitu uzyskamy używając elastycznej pacy weneckiej o zaokrąglonych rogach. Powinniśmy trzymać ją pod kątem ok. 15 stopni, po czym krótkimi, półkolistymi ruchami nakładać cienką warstwę JEGER Velvet w różnych kierunkach. Efekt dekoracyjny aplikujemy miejsce przy miejscu. Ważne jest, by zaczynać od suchej powierzchni i przeciągać w kierunku mokrej. Zupełnie inny rezultat otrzymamy poprzez modelowanie efektu gąbką. Po namoczeniu jej części w JEGER Velvet, wykonujemy łagodne, koliste ruchy, pokrywając całą powierzchnię ściany. Otrzymany efekt przecierki, będzie przypominał swym wyglądem puszyste obłoki chmur, które nadadzą wnętrzu pomieszczenia nietuzinkowego, nieco bajkowego charakteru. Jeśli jesteśmy zwolennikami wyraźniejszej, bardziej rzucającej się w oczy faktury, powinniśmy nakładać farbę JEGER Velvet za pomocą pędzla z miękkim włosiem . Prowadząc go płynnymi ruchami, uzyskamy elegancki efekt końcowy" - radzi ekspert: "Pamiętajmy, by nie dzielić malowania jednej powierzchni na kilka etapów, ponieważ może skutkować to widocznymi "odcięciami" barw. Czas schnięcia jest uzależniony od temperatury i wilgotności panujących w pomieszczeniu, jednak średnio wynosi 2-3 godziny. Po tym czasie będziemy mogli cieszyć się gotowym, oryginalnym efektem" - dodaje Wojciech Rybiński.
Mniej znaczy więcej
"Styl minimalistyczny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą oraz harmonią kształtów, form. Podczas urządzania pomieszczenia w tej stylistyce, należy kierować się zasadą im mniej tym lepiej. Całość wnętrza powinna być utrzymana w jasnych barwach takich jak biele, beże oraz szarości. By całość nie wyglądała zbyt sterylnie, wystrój wnętrza można przełamać dodatkami w żywych barwach. Dobór kolorów zależy wyłącznie od naszych gustów. Jeżeli chcemy, by pomieszczenie oddziaływało na nas kojąco, otoczmy się barwami, które wywołują w nas uczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz relaksu. Do takich kolorów należą m.in. zieleń, brąz, błękit oraz pomarańcz. Pamiętajmy jednak, że te podstawowe kolory występują w szerokiej gamie odcieni. Meble we wnętrzu minimalistycznym, powinny posiadać prostą formę i jednolitą powierzchnię. Efektownie wyglądać będą jasne meble o lakierowanych frontach, z drobnymi elementami wykonanymi np. ze stali. Ciekawym rozwiązaniem mogą być w tym przypadku meble modułowe, które dają możliwość dowolnego ich łączenia, dzięki czemu mamy więcej możliwości w aranżacji przestrzeni" - radzi ekspert marki JEGER.
Źródło i zdjęcia: JEGER
CZYTAJ WIĘCEJ
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
JEGER Color Paint - matowa elegancja
JEGER Sahara - piaski pustyni w naszych wnętrzach
Efekt dekoracyjny JEGER Kids
Efekt dekoracyjny JEGER Luna - metaliczny szyk dla każdego wnętrza
Efekt dekoracyjny JEGER Venezia - szlachetne piękno glinki weneckiej
JEGER Trawertyn - nowy efekt dekoracyjny z linii JEGER Deco Effect
JEGER Gold Bond - profesjonalna masa szpachlowa
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
"Antyczna" technika tynkowania
System Śnieżka ze styropianem
Maszynowe tynkowanie Cekolem
Unikalna masa Anticco
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej
RAPORTY I ZESTAWIENIA
Raport o budowie domów w Polsce. Jakie budują Polacy?
Wyniki najnowszego "Raportu o budowie domów w Polsce" przygotow...
Wykonywanie tynków specjalnych
Poradnik stanowi obudowę dydaktyczną programu jednostki moduł...
Raport specjalny: Ocieplenie domu
Zimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrz...
Jakie są styropiany do ociepleń? Teoria, a praktyka
Wnikliwi inwestorzy często zadają pytanie, jaki styropian wybr...
Raport specjalny: Farby ścienne
Przemalowanie ścian na zupełnie nowy kolor to jeden z najprost...
Aktualna sytuacja i perspektywy branży budowlanej w Republice Kazachstanu
Opracowanie rynkowe sporządzone na zamówienie Wydziału Promoc...
Krucho z wiedzą wykonawców ociepleń o wymogach prawa budowlanego
Wyniki III fali badania TNS Pentor Poznań nt. rynku ociepleń w...
Więcej kleju w kleju? Negatywne wyniki. Nie tylko
7 próbek na 25 przebadanych klejów do styropianu nie spełnia ...
Jak brudzi się elewacja?
Materiałami najczęściej stosowanymi do wykonania wierzchniej ...
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Błędy w wykonawstwie prac ociepleniowych
Wskazówki dla wykonawców tynków maszynowych
Błędy wykonawcze tynków gipsowych
Tynki gipsowe - nowa jakość ścian i sufitów
Uwaga - czarny styropian!
Urządzenia do nakladania tynków
Tynki maszynowe w okresie zimowym
Szlachetna alternatywa
Nowoczesne tynkowanie
Wykonywanie tynków cienkowarstwowych
Ocieplanie wełną mineralną
Ocieplanie ścian budynku z cegły
Tynki cementowo-wapienne. Wykonanie i pielęgnacja
Przyczyny powstawania czarnych smug i przebarwień na powierzchni tynków gipsowych
Usuwanie wykwitów solnych z elewacji
Wysychanie tynków gipsowych
Inwazja kolorów
Błędy w ocieplaniu balkonów
Osuszanie z wilgoci technologicznej
Pielęgnacja i suszenie tynków gipsowych
JEGER - farby i efekty dekoracyjne do ścian
Eksploatacja maszyn tynkarskich
Polepszenie właściwości zapraw - recepty
Korozja biologiczna elewacji budynków
Tynki gliniane - trwałe i naturalne
Szkolenia dla branży tynkarskiej
Tynk dla wymagających inwestorów. Knauf MP 75L Diamant
Tapety z włókna szklanego
System urządzeń wspomagających pracę z płytami g-k
Idealnie gładka powierzchnia