Strona główna | AktualnościGrupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Grupa Austrotherm uruchamia nową linię produkcyjną w Wittenberdze

Austrotherm w Niemczech zainwestował 7 000 000 euro, w kolejną linię produkcyjną wodoodpornych materiałów termoizolacyjnych XPS. W ten sposób poszerzył swoje kompetencje w segmencie termoizolacji do zastosowań przemysłowych.

Od lewej: dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę - Aleksander Sinner, dyrektor techniczny - Lars Peter, fot. Austrotherm

"Kontynuujemy specjalizację i otwieramy nowe rynki" - wyjaśnia dyrektor sprzedaży na Niemcy i północno-zachodnią Europę, Aleksander Sinner. "Jednocześnie nowy system powinien przyczynić się do wyższej produktywności w ramach ustalonego portfela produktów".

"Zapotrzebowanie na nasze produkty jest duże i wymagało tej rozbudowy już cztery lata po starcie tutaj, w Niemczech, w Wittenberdze. Możemy być z tego dumni" - mówi dyrektor techniczny Lars Peter.

Nowa linia produkcyjna weszła w fazę próbną pod koniec września i rozpoczęła regularną działalność w połowie października. Stworzyła dziesięć nowych miejsc pracy. Grupa Austrotherm zatrudnia 950 osób. Sprzedaż w roku obrotowym 2016 wyniosła 304 mln euro. Austrotherm posiada łącznie 19 zakładów produkujących materiały termoizolacyjne w 11 krajach.

Austrotherm XPS to generacja różowych płyt z polistyrenu ekstrudowanego, w produkcji których zamiast szkodliwych dla środowiska naturalnego gazów używa się wyłącznie dwutlenku węgla. To termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane ociepleniom w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie i wodoodporność.

Źródło i zdjęcie: Austrotherm

CZYTAJ WIĘCEJ

Prezes Austrotherm w rankingu "100 kobiet biznesu"
Szósta Gazela Biznesu dla Austrotherm
Austrotherm nagrodzony Diamentem Forbesa 2017
Podwójne wyróżnienie dla marki Austrotherm



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej