Strona główna | AktualnościPremiera przełomowego produktu Magnat w Centrum Nauki Kopernik

Premiera przełomowego produktu Magnat w Centrum Nauki Kopernik

Wchodząca w portfolio Śnieżki marka Magnat została wzbogacona o nowy, przełomowy produkt - farbę Magnat Sypialnia, Pokój Dziecka - redukującą z powietrza szkodliwy formaldehyd. Farba trafiła już na sklepowe półki, a 1 marca 2017 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja prasowa, podczas której w gronie dziennikarzy i blogerów nie tylko zaprezentowano to przełomowe rozwiązanie, ale także dyskutowano o wpływie jakości powietrza na nasze zdrowie i samopoczucie.

Oficjalna prezentacja produktu Magnat Sypialnia, Pokój Dziecka odbyła się 1 marca 2017 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konferencję prasową z udziałem ponad 80 dziennikarzy prowadził Paweł Orleański, znany z programu popularno-naukowego "Galileo". Podczas spotkania prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski wytłumaczył, czym jest formaldehyd, gdzie występuje i jakie skutki niesie za sobą jego działanie, a przedstawiciele FFiL Śnieżka SA opowiedzieli o innowacyjnej technologii zastosowanej w produkcie i właściwościach farby Magnat Sypialnia, Pokój Dziecka. Ten niełatwy, bo niewidoczny gołym okiem problem, pomogli zobrazować artyści w specjalnie przygotowanych występach.

Pracując, ucząc się i odpoczywając spędzamy w pomieszczeniach około 90% czasu, a powietrze w nich może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem jest zastosowanie nowej farby Magnat Sypialnia, Pokój Dziecka, która dzięki innowacyjnej recepturze zapewnia redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%[1]. Formaldehyd znajduje się w każdym domu dlatego bardzo często jesteśmy narażeni na jego działanie. - To gaz o ostrej, przenikliwej woni, który jest  bardzo niebezpieczny dla ludzi. W małych stężeniach jest tolerowany przez organizm człowieka, ale w pomieszczeniach, w których przebywamy może osiągnąć stężenie, które okaże się dla nas bardzo niebezpieczne - tłumaczy prof. dr hab. inż. Adam Grochowalski, Kierownik Laboratorium Analiz Śladowych w Zakładzie Chemii Analitycznej Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej.


Redukcję formaldehydu w powietrzu wewnętrznym zapewnia nowa, ceramiczna farba Magnat Sypialnia, Pokój Dziecka, wykorzystująca innowacyjną formułę FORMASHIELD. "Farba oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, wyłapując go i zamieniając podczas procesu chemicznego w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń" - wyjaśnia Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA. "Do tej pory to my dbaliśmy o ściany - dekorowaliśmy je, zależało nam na tym, aby były łatwe w utrzymaniu czystości. Teraz możemy powiedzieć, że to farba spełnia dodatkowe funkcję i pomaga nam dbać o nasze zdrowie" - dodaje Anna Szymaszek
 
[1] na podstawie rezultatów badań laboratoryjnych, opartych na statycznym procesie redukcji HCHO; Statyczny proces odnosi się do powłoki umieszczonej w komorze o wysokim stężeniu HCHO, z której po 24 godzinach pobiera się próbkę powietrza i określa poziom HCHO pozostałego w komorze. Szybkość procesu i czas wiązania HCHO przez wymalowanie zależą od: Stężenia HCHO w pomieszczeniu, Cyrkulacji powietrza, Kubatury pomieszczenia, Wymalowanej powierzchni.

Źródło i zdjęcia: Śnieżka

CZYTAJ WIĘCEJ

Farba Magnat Ceramic ze znakiem doskonałości środowiskowej Ecolabel
Marki Śnieżka i Magnat po raz kolejny zdobyły tytuł Superbrands
Dom w odcieniach lazurowego wybrzeża z produktami marki Magnat Ceramic
Pisz i rysuj bez ograniczeń! Nowa farba tablicowa Magnat



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej