Strona główna | Krok po krokuTynk Greinplast G/KGP

Tynk Greinplast G/KGP

Ten mozaikowy tynk jest integralnym elementem zestawu wyrobów w systemach ociepleń Greinplast G (zgodnie z AT) i Greinplast EPS (zgodnie z ETA).
Służy do ręcznego wykonywania fragmentów elewacji zewnętrznych jak również do pokrywania części ścian wewnętrznych szczególnie obciążonych użytkowo np. korytarze klatki schodowe, itp. (tynk o granulacji ziarna 0,5–1,2 mm nadaje się do stosowania tylko wewnątrz budynków). Wyrób może być stosowany na wszelkie typowe podłoża mineralne takie jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienno-cementowe, wapienne, gipsowe itp. – po min. 28 dniach od ich wykonania, oraz jako wyprawa tynkarska na warstwach zbrojonych siatką w systemach ociepleń Greinplast – po min. 3 dniach od ich wykonania.

Do właściwych prac  tynkarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. W celu uzyskania odpowiedniej konsystencji roboczej dopuszcza się możliwość dodania niewielkiej ilości wody - max 1% na opakowanie. Przed rozpoczęciem nakładania masę należy dokładnie wymieszać. Do nanoszenia oraz wygładzania tynku stosować pacę ze stali nierdzewnej. W celu uzyskania jednolitej struktury tynku, masę należy nakładać na grubość ziarna na całą wykonywaną powierzchnię stosując materiał z jednej partii produkcyjnej. Zbyt mocne wygładzanie masy może doprowadzić do powstania przetarć.

Temperatura otoczenia podczas stosowania i wysychania tynku powinna wynosić od +5°C do +30°C. Optymalna temperatura podczas nanoszenia +20°C. W trakcie nakładania tynku, aż do momentu jego całkowitego wyschnięcia (min. 3 dni od zakończenia prac) należy bezwzględnie zadbać o zabezpieczenie tynku przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej 5°C. Niedostosowanie się do w/w zaleceń, złe przygotowanie podłoża lub błędna aplikacja tynku może prowadzić do powstania trwałych przebarwień na powierzchniach wyprawy, a w skrajnych przypadkach do obniżenia jej trwałości łącznie z odspojeniem. Bezpośrednio po nałożeniu tynk ma barwę mleczno-białą, która w miarę procesu utwardzania powłoki ustępuje. Powierzchnie narażone na zanieczyszczenie tynkiem zabezpieczyć, a w przypadku zabrudzenia usuwać przed zaschnięciem.

Źródło: Tynki, nr 2 (21) 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Promocja na produkty firmy Greinplast
Greinplast na Międzynarodowych Targach Rzeszowskich
Nowe produkty elewacyjne firmy Greinplast
Greinplast FWA - nowa farba antyrefleksyjna



DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
PREZENTACJA FIRM
Festool
TEMAT MIESIĄCA
Mamy 30 lat na modernizację wszystkich budynków. Czy Polska na tym skorzysta?

Zgodnie z założeniami nowej dyrektywy, państwa członkowskie UE muszą opracować długoterminową strategię renowacji budynków, zarówno publicznych jak i prywatnych. Plan jest taki, by do 2050 roku wszystkie budynki w Polsce były budynkami o niemal zerowym zużyciu energii (tzw. standard nZEB). Założone plany powinny zawierać także cele pośrednie, które zrealizujemy w latach 2030 i 2040. Czytaj więcej